„Ty byly na kondičním soustředění v Břízkách. Teď už to není takové. V pondělí dopoledne jsme byli na hřišti. Odpoledne měla jedna půlka takový regenerační výběh a druhá parta plavání. Úterý je ve znamení předzápasové fáze, takže to bude znovu trochu intenzivnější. Ale že bychom dřeli v intencích hrubé přípravy, to ne,“ řekl v úterý dopoledne asistent trenéra „votroků“ Michal Šmarda.

Kotalův tým ve středu čeká třetí zápas Tipsport ligy. Na umělé trávě v Praze-Satalicích se od 15 hodin střetne s Viktorií Žižkov. V pořadí půjde již o čtvrtý přípravný duel. „V současné době máme docela dost kluků na marodce, takže příležitost dostanou všichni zdraví hráči. Teď se nám složení kádru každou chvílí mění. Kdo nastoupí, budeme vědět až těsně před samotným zápasem,“ poznamenal populární „Šmaus“.

V předešlých utkáních zimního turnaje „votroci“ podlehli Jablonci 1:3 a remizovali s Českými Budějovicemi 2:2. Svěřenci kouče Romana Nádvorníka jsou zatím bez bodu (České Budějovice 1:4, Jablonec 0:1).

Radek Voltr, Jaroslav Zelený, Filip Klapka, Marek Plašil, Pavel Dvořák, Tomáš Rezek. Ti všichni mají zdravotní trable. „Je toho docela dost. Potřebujeme, aby se co nejvíce kluků dalo do kupy,“ přeje si bývalý ligový fotbalista.

Svoji výkonnost tak budou moci prokázat testovaní hráči. Od začátku přípravy je s týmem Rus Alexej Jedunov. Původně měl být „pod lízátky“ jen na týdenní zkoušce, jeho pobyt se však prodloužil. A nevede si zle, ve třech zápasech vstřelil dvě branky. „Vypadá docela fotbalově, je dobrý na míči,“ uvedl na jeho adresu Šmarda.

V posledním zápase proti Českým Budějovicím se gólově prosadil i Tomáš Mrázek, jenž se s „votroky“ připravuje přesně týden. „Je u nás sice chvíli, avšak potvrzuje svoji rychlost a buldočí zarputilost,“ řekl královéhradecký asistent.

V sestavě se dnes objeví i čerstvě testovaný Bělorus Dmitrij Lencevič, který se k týmu připojil teprve v pondělí.

„Jejich případné angažování je odvislé především od zdravotního stavu našich hráčů. Jde o to, jestli jejich zranění nebudou dlouhodobějšího charakteru,“ dodal Michal Šmarda. U Lenceviče bude důležité i to, jestli uspěje Jakub Chleboun na testech v Kazachstánu.

Petr Tomeš