SK Smiřice

(skupina F – o postup, 7. místo)

Petr Krejčí, asistent trenéra: „V jarní části sezony jsme podávali dobré výkony. Bohužel jsme se celé jaro trápili v koncovce a nedokázali vyrovnané zápasy převrátit na naši stranu. V momentě, kdy jsme ztratili možnost bojovat o přední umístění, přišla ztráta motivace a podle toho to i vypadalo. Závěr soutěže jsme dohrávali už jen z povinnosti. Chtěl bych poděkovat všem hráčům, trenérům, funkcionářům a našim věrným fanouškům."

FC Spartak Kobylice

(skupina G – o sestup, 1. místo)

Petr Průcha, trenér: „Jarní účinkování ve skupině o udržení se nám vyvedlo. Zlomovým momentem bylo to, že se nám podařilo vyhrát již první duel na horké půdě v Mladých Bukách, byť jsme tam nepodali optimální výkon. Nicméně tři body se počítaly a týmu to pomohlo, naladil se na vítěznou vlnu a kromě tří domácích zápasů dokázal všechny ostatní přetavit ve výhru. Dalším faktorem úspěšného jara byl fakt, že se nám povedlo vhodně doplnit kádr. Obzvláště nám pomohl jeden hráč, jehož jméno nebudu vyslovovat, poněvadž by mu to stouplo do hlavy, což by mu nemuselo prospět. Jako trenér jsem si však dobře vědom toho, co mančaftu přinesl. Výborné jaro měl i náš střední záložník. K tomu se přidali útočníci, kteří rovněž odehráli velice slušnou půlsezonu. Jinak jsem rád, že si mužstvo takzvaně sedlo. Hráči plnili to, co jsme si před zápasem řekli. Moje pověstné „za balon" jim určitě bude znít v uších celou letní přestávku, kterou si jistě všichni zaslouží. Děkuji všem hráčům, kteří dokázali, že i na malé vesnici se dá dělat fotbal na solidní úrovni. Je důležité, že tu fotbal děláme s kobylickými kluky. Hráčů na hostování je v týmu minimum. Nyní nás čeká krátká letní pauza, při které je nutné dobře potrénovat, poněvadž již nechci zažít to, co jsem zažil loňský podzim. Ale všechno zlé je pro něco dobré."

Lokomotiva Hradec Králové

(skupina G – o sestup, 5. místo)

Svatoslav Kopecký, prezident klubu: „Celá jarní část sezony byla ovlivněna zklamáním z toho, že jsme nepostoupili do skupiny o postup. Pro nás byla hodně specifická v tom, že v jednom okamžiku jsme měli až šest zraněných, což na této úrovni způsobuje velký problém. Dá se říct, že v žádném zápase jsme nenastoupili kompletní, a z toho pramenily výkyvy ve výkonech i kvalitě utkání. Nakonec celá sezona dopadla šťastně a soutěž jsme zachránili. Je to pro nás určité poučení, abychom se na nový ročník připravili lépe."

TJ Sokol Malšovice

(skupina G – o sestup, 6. místo)

David Franc, trenér: „Pro nás je sezona velkým zklamáním. Máme úzký kádr, a z toho pramenila nevyrovnanost našich výkonů. Bylo znát, že v zimní přípravě byla špatná tréninková docházka. Trénovalo strašně málo kluků, jednou přišel ten a pak zase někdo jiný, střídalo se to. Bez toho se ani I. B třída nedá hrát. Chyběl nám střelec a trochu i štěstí. Přesto jsme soutěž zachránili a budeme pokračovat dál. Potřebujeme omladit kádr, někteří už na to nemáme. Od toho se vše bude odvíjet. Jestli do příští sezony neposílíme a neomladíme, tak můžeme na tuto soutěž zapomenout."

TJ Slavoj Předměřice nad Labem

(skupina H – o sestup, 5. místo)

Ladislav Landa, sekretář klubu: „Máme radost ze záchrany. Po špatném podzimu se nám podařilo stabilizovat kádr, což bylo to znát na jarních výkonech. Hráčům patří poděkování za udržení I. B třídy. Doufáme, že v příští sezoně se podobným starostem vyhneme."