Šestice okresních týmů o víkendu absolvovala další zápasy fotbalového krajského přeboru, jehož sezona 2017/18 se pomalu blíží do svého finále.

Interesantní duel se odehrál v hradecké Orlické kotlině, kde domácí Slavia hostila Vrchlabí. Hosté se již ve 4. minutě ujali vedení, domácí stihli do přestávky vyrovnat. Ve druhém poločase šel hostující celek znovu do vedení, které držel ještě v 83. minutě. Pak přišel hektický závěr, který byl prošpikován emocemi, o čemž svědčí tři červené karty (1:2). „Sešívaní“ nejprve skórovali na 2:2 a v 5. minutě nastaveného času mladý „Bogas“ Pilný z penalty rozhodl o tom, že tři body zůstaly v Hradci.

„Jsme rádi, že se nám po delší době podařilo doma naplno bodovat. Řekl bych, že naši hráči prokázali větší vůli po vítězství a vyplatilo se nám hrát až do úplného závěru,“ těší slávistického trenéra Josefa Pleskota.

Atraktivní derby hostil chlumecký stadion, kam dorazily druhé Libčany. Domácí, kteří řešili problémy se sestavou, se na svého soka vytáhli a zvítězili 3:1. „Jsme hodně spokojeni,“ mnul si ruce Martin Firbacher, sportovní ředitel chlumeckého FK. „Stejné hřiště, stejný míč, podobné množství šancí. A rozdíly? My jsme méně běhali a méně proměňovali šance,“ shrnul prestižní okresní duel z libčanského pohledu sekretář František Bárta.

Ofenzivní fotbal byl k vidění ve Vysoké, odkud si však výhru 4:2 odvezla Jaroměř. Naprázdno vyšel také Nový Bydžov, který padl 2:3 na trávníku Červeného Kostelce. Ale nemuselo tomu tak být, hráči RMSK Cidlina totiž nevyužili spoustu přečíslení a nadějných brejkových situací. „Domácí nás za to potrestali. Můžeme si jen drbat hlavy a říkat si, že příště to snad bude lepší,“ glosoval střetnutí bydžovský lodivod Petr Průcha.

S dvoubodovým ziskem se z Hořic vraceli fotbalisté Třebše, kteří pod Gothardem remizovali 1:1, když vyrovnávali deset minut před závěrečným hvizdem sudího, a v penaltovém rozstřelu byli šťastnější.