Dvě nuly smazali hradečtí fotbalisté v 19. kole první ligy. Poprvé bodovali v jarní části, premiérový bod konečně získali na svém stadionu. S favoritem z Mladé Boleslavi, adeptem na evropské poháry, uhráli plichtu 0:0.

Nebyl to žádný strhující zápas, Hradec ani jednou přímo neohrozil boleslavského gólmana Jana Šedu. Místo útoku trenéři po dvou jarních neúspěších a při vědomí šesti absentujících opor vsadili na bojovnost a pevnou defenzivu.

„Nemůžeme se teď dívat na krásu. Potřebovali jsme udržet nulu vzadu, to se povedlo, a proto bod bereme," připustil Milan Frimmel, jeden z trenérů. „Je pravda, že když nevystřelíme na bránu, nemůžeme dát gól. Je pravda, že když nevystřelíme na bránu, nemůžeme dát gól. Ale příležitosti byly, měli jsme nějaké brejkové situace," dodal.

Na mysli měl především největší hradeckou šanci, která přišla v 56. minutě. Na konci rychlého protiútoku byl střílející Daniel Trubač. Jeho pokus z nějaký osmi metrů zastavila ruka jednoho z Boleslavských, což potvrdil televizní záznam. Rozhodčí Petr Ardeleánu však penaltu neodpískal.

Nejvýraznější možnostna druhé straně přišlao deset minut později. Útočník Jan Chramosta v šanci prostřelil Radima Ottmara, za ním však zasáhl zadák Marek Krátký, míč vykopl z brány.

„Oťas na to nedosáhnul, já jsem se na poslední chvíli natáhnul a špičkou jsem míč vykopl ven. Obával jsem se, že ho dám do brány," popsal klíčový okamžik Krátký.

Nakonec ho zvládl, stejně jako napůl obměněná obrana udržela proti třetímu nejlépe střílejícímu mužstvu ligy čisté konto. Například stoper Martin Nosek odehrál vůbec první minuty v ročníku.

„Do Hradce přijelo mužstvo, které má pohárové ambice, proto bod bereme. Odrazíme se od něj a pokusíme se uspět v Příbrami," řekl kouč Frimmel.

Souboj s posledním mužstvem tabulky čeká Hradec v sobotu.

Hradec Králové - Mladá Boleslav 0:0

Fakta – rozhodčí: Ardeleánu – Paták, Pochylý. ŽK: Martan, Nosek – Matějovský, Magera. Diváci: 2196.
FC Hradec Králové: Ottmar – Plašil, Chleboun, Nosek, Krátký – Trubač (83. Pázler), Janoušek, Jirsák, Schwarz (67. Šípek), Martan (79. M. Černý) – Žondra. Trenéři: Frimmel a Pilný.
FK Mladá Boleslav: Šeda – Pauschek, Da Silva, Stronati, Fleišman – Mareš, Matějovský (63. Magera) – Jánoš, Valenta, Přikryl (85. Vukadinovič) – Chramosta (66. Železník). Trenér: Svědík.

Hodnocení hráčů FC Hradec

Radim Ottmar - 7: Obehraná písnička, týmu zase pomohl. Například při Magerově dorážce.

Marek Krátký - 5: Váhal v rozehrávce, ale v pravou chvíli byl na správném místě. Vykopl míč letící do sítě.

Jakub Chleboun - 6: Stopeři situaci zvládli, byť proti sobě měli velkou sílu. Jména Chramosta či Magera zní.

Martin Nosek - 6: Odehrál vůbec první minuty v celém ročníku, ale zápas zvládl velmi slušně.

Marek Plašil - 5: Stejně jako celá obrana odehrál nejlepší zápas v jarní části. Jako krajní bek by měl víc útočit.

Daniel Trubač - 5: Začal na kraji zálohy, až ve druhé půli se dostal do svého středu. Tam byl lepší.

Jiří Janoušek - 5: Mužstvo vsadilo na obranu, on v tom musel pomáhat. Dozadu v pořádku, dopředu ne.

Tomáš Jirsák - 6: Založil nejnebezpečnější brejk, občas vyrazil vpřed. Sebral soupeři dost míčů.

Petr Schwarz - 4: Po faulu na něj mohl být vyloučen Matějovský, přesto má možnosti mnohem vyšší.

Ladislav Martan - 3: Nebyl nebezpečný, nevycházely mu centry. Zapadl do nepříliš dobré ofenzivy.

Libor Žondra - 4: Měl udržet míč, ale především v prvním poločase se mu to vůbec nedařilo.

STŘÍDALI: Jakub Šípek: Nehrál na místě hrotového útočníka, možná i proto nebyl tak vidět jako v Jihlavě. Milan Černý a Jan Pázler nebyli hodnoceni, hráli příliš krátce.

STUPNICE: 10 - nejlepší, 1 - nejhorší