Na Slovácku ukázkově zakončil výtečnou spolupráci Milana Černého s Liborem Žondrou. Míč uklidil do spodního rohu a pečetil tím cenné vítězství ,,votroků" 3:1. Narozeninový týden byl vyšperkovaný jak se patří.

Na gól v nejvyšší soutěži jste čekal dlouhých třiapadesát zápasů. Zhostil se vás v tu chvíli pocit blaženosti?
Musím říct, že to byl zvláštní pocit. Ještě tak dvě vteřiny jsem koukal, jestli je míč opravdu v bráně.  A on tam fakt byl. Ani jsem pořádně nevěděl, jak se mám radovat. Nakonec jsem zvedl obě ruce a běžel to 
k fanouškům oslavit.

Jste sváteční střelec. Gólový moment jste si po zápase musel v hlavě přehrávat pořád dokola. Nebo se pletu?
Byl jsem ohromně šťastnej. Vyhráli jsme a já k tomu přispěl gólem. Čekal jsem na něj dlouho. Ale jak se říká: lepší ho dát pozdě než nikdy. Snad ještě nějaký přidám a nebude to zase po dalších padesáti zápasech. (směje se)

Na mobil určitě začaly chodit gratulace…
Rodinu jsem měl přímo na stadionu, takže to viděli naživo. Jinak mi napsalo hodně lidí, za což všem děkuji. Moc to potěšilo.

Utkání se odehrálo ve složitých klimatických podmínkách. Foukal silný vítr, místy hodně pršelo. Ve středu hřiště to musela být pořádná fuška?
Měl jsem toho plný kecky. Byl jsem unavenej, ale šťastnej. Ve druhé půli jsem se pár minut pěkně trápil. 
I když hru komplikoval déšť, bylo hřiště v dobrém stavu. Zaběhal jsem si pořádně.

Navázali jste na výhru v Teplicích. Nikdo vám příliš nevěřil a vy teď máte ze dvou venkovních zápasů šest bodů. Svědčí to o týmové semknutosti?
Byli jsme pod tlakem. I po sérii porážek to v kabině fungovalo. Máme dobrou partu. Ke všemu nám venkovní zápasy možná svědčí víc, moc se od nás nečeká. Můžeme vlastně jenom překvapit. Vycházejí nám brejky a vytvořené šance částečně také proměňujeme.

Byl tu problém s hradeckým kotlem. V Teplicích jste nešli na děkovačku, čelili jste obvinění kvůli porušování životosprávy… Už se vztahy s ultras zlepšily?
Je to pryč. Na Slovácku jsme to s fanoušky oslavili.

Kouč Bohuslav Pilný vás po  utkání hodně chválil. Před dvěma koly byla jeho pozice nejistá. Předvedenými výkony jste ho podrželi…
Všichni si ho vážíme. 
I díky němu jsme tam, kde jsme. Užíváme si to, a chceme si to užívat s ním.

Teď přijede Sparta. O tom, že se na zápas těšíte, asi nemá cenu dlouze hovořit…
Pro každého z nás se bude jednat o fotbalový svátek. Zápas je sice v televizi, ale věřím, že lidé přijdou. Navíc bude v brance Sparty náš bývalý spoluhráč Tomáš Koubek. On byl taky jedním z těch, kteří mi gratulovali ke gólu.

Určitě jste mu odpověděl…
Napsal jsem mu něco ve smyslu, ať se těší, že za týden ode mě dostane gól 
taky. Kéž by to tak bylo.

Vy jste proti Spartě v lize debutoval. Za kouče Václava Kotala jste jí v sezoně 2010/11 slavně porazili. Co si to takhle zopakovat?
V našich silách to je. 
Po dvou výhrách jsme si dokázali, že se nemusíme bát nikoho. Navíc je sužuje marodka a hrát nemůže jejich klíčový muž Bořek Dočkal.

Takže by se slavná výhra mohla opakovat?
Budeme pro to dělat maximum. Odjezdíme to, 
a uvidí se, na co to bude stačit. Zápasy se Spartou jsou vždycky výjimečné. Nikdy nezapomenu na ten první start. Hradec hrál dlouho druhou ligu. Jezdil sem Třinec, Čáslav nebo Vlašim. Lidí chodilo málo. A teď tu byla Sparta. Už při rozcvičce se tribuny plnily a mně se rozklepala kolena. Pak to ze mě spadlo. Všichni jsme si užili fantastickou atmosféru a sladké vítězství. Budu si to pamatovat až do smrti.

Dnes akce: Prodej lístků na Spartu a  kalendáře FC Hradec
Fanoušci, zbystřete! Fotbalový klub FC Hradec Králové pro vás  připravil ojedinělou možnost zakoupit si vstupenku na atraktivní nedělní duel se Spartou Praha (13) a k tomu nový klubový kalendář na rok 2017. Balíček vyjde na 199 korun a prodávat jej budou hráči prvoligového týmu. 
Akce se koná v úterý od 17 do 18 hodin v Intersportu HK 
v hradeckém Futuru.