Příspěvek města na činnost spojenou s účinkováním v nejvyšší soutěži zůstane stejný jako dosud ve druhé lize, tedy 13,7 milionu korun. ČTK to řekl primátor Zdeněk Fink (Hradecký demokratický klub). FC Hradec Králové si po roce stráveném ve druhé lize zajistil postup úterním vítězstvím nad Sokolovem.

„Klub dostává stabilně peníze stále stejné. V posledních deseti letech byl šest let účastníkem první fotbalové ligy s dotací, která je pořád stejná," řekl Fink. Rozpočet klubu však bude v nadcházející sezoně podle něj vyšší, protože bude mít vyšší příjem z reklam, od marketingové společnosti STES z televizních přenosů a z jiných činností.

Loni FC Hradec Králové hospodařil s celkovými příjmy ve výši 69 milionů korun.

Ambicí mužstva by mělo být podle náměstka primátora a člena klubového představenstva Jindřicha Vedlicha (TOP 09) nejen se v první lize udržet, ale v budoucnu hrát ve středu tabulky.

„Kádr je stabilizován, je tam mnoho mladých hráčů odchovanců, což je příslibem do budoucna," optimisticky prohlásil Jindřich Vedlich.

Peníze, zhruba 13 milionů korun, je podle něj radnice připravena dát na úpravu městského malšovického stadionu, aby splňoval přísnější podmínky pro první ligu. Město již má připravený projekt úpravy východní tribuny pro 4000 diváků tak, aby odpovídala parametrům, které vyžaduje Fotbalová asociace ČR a klub nemusel žádat o výjimku. Zejména by měl být upraven sektor pro VIP a novináře spočívající ve výstavbě nových schodišť a zázemí.

Vše by město chtělo stihnout o prázdninách. Nevylučuje ale, že několik úvodních utkání by se odehrálo na jiném stadionu nebo na hřištích soupeřů. Současně město připravuje přestavbu stadionu za zhruba 400 milionů korun. Nová aréna pro 10.000 diváků by se mohla začít stavět ve druhé polovině roku 2017.