Spoluhráči, jak to u nových posil v mužstvu bývá, pro přípravný duel nasadili na rukáv Štěpána Harazima i kapitánskou pásku, tak aby jeho příspěvek do týmové kasy byl co nejvyšší.

„Hlavou už mi něco prolétlo. Myslím si, že to bude pěkná sumička,“ usmíval se po zápase v Opatovicích nad Labem dvacetiletý hráč. Ale do kasy přispěje rád. „Jo, tohle člověk zaplatí rád. Těší mě, že jsem dal gól, ale hlavně také, že jsme vyhráli,“ povídal pro klubový web.

Kádr fotbalistů Hradce
na soustředění v Písku

Brankáři: Jakub Brát, Vilém Fendrich, Patrik Vízek.
Obránci: František Čech, Denis Donát, Štěpán Harazim, Jakub Klíma, Jan Král, Michal Leibl, Jan Mejdr, Otto Urma.
Záložníci: Jiří Kateřiňák, Marek Kejř, Petr Kodeš, Jan Mahr, Filip Novotný, Jakub Rada, Denny Samko, Dominik Soukeník, Adam Vlkanova, Jan Záviška.
Útočníci: Pavel Dvořák, Erik Prekop, Daniel Vašulín.

Harazimův gól se zařadil mezi nejhezčí momenty zápasu. „Trochu to tam někdo tečoval, ale střela mi sedla,“ popisoval fotbalista, jenž si v dresu Opavy odbyl prvoligový debut loni v květnu proti Karviné. Celkem v nejvyšší soutěži nastoupil do 24 utkání a zapsal i jednu branku.

Další starty by si rád připsal v Hradci. A svým výkonem proti klokanům si o místo řekl, byť nastoupil netradičně na levém kraji obrany, ač je pravák. „Nebylo to pro mě nic nového. Vlevo už jsem hrával. Ani mi nevadí, že hraju přes nohu. Zvykl jsem si rychle,“ povídal Harazim.

Svůj výkon nechtěl přeceňovat, přestože ho chválil i trenér Miroslav Koubek. „Jsem spokojený, ale teď nemá cenu dělat nějaké soudy. Ještě je před námi spousta práce,“ uvědomuje si.

Však také celý tým má za sebou dny plné tvrdé přípravy. „Bylo to hodně náročný, šli jsme na morál, ale je to potřeba. Liga bude náročná,“ poukázal.

Tvrdé dřině se Votroci nevyhnou ani v tomto týdnu. Naopak. Trenér Koubek už předeslal, že na soustředění v Písku, kam hradecký tým odcestoval v pondělí, čeká hráče tvrdá příprava. „Jak jsem řekl, musíme makat, ale na soustředění bude i čas utužit partu,“ uzavřel Štěpán Harazim.