1. FC Viktoria Plzeň

Trenér Pavel Vrba: „Za celou sezonu si titul zasloužíme. První triumf byl jednodušší. Letos to bylo složitější v náročnějších podmínkách fotbalu, protože to, co se dělo letos, jsem ještě nikdy nezažil. Byl na nás vytvářen mnohem větší tlak a i soupeři se na nás lépe připravovali. Vždy jsme se dokázali oklepat, když nám to nešlo, nebo když se objevila nějaká kauza, a ukázali jsme vnitřní sílu mužstva. Z tohohle titulu mám proto větší radost."

Pavel Horváth, kapitán týmu: „Plzeň žije sportem. Máme titul ve fotbale i v hokeji. To je strašná pecka.  Liga měla na programu třicet kol a po posledním jsme nejlepší my. Zaslouženě máme pohár. Jsme nejlepší. A který titul bylo těžší získat? Oba byly lehké."

2. AC Sparta Praha

Trenér Vítězslav Lavička: „Jsem rád, že jsme  poslední zápas s Duklou (3:0) takhle zvládli. Bohužel, v co jsme doufali, na to jsme nedosáhli. Byly zápasy, které jsme ovlivnit mohli, a byly zápasy, které jsme ovlivnit nemohli (odpověď  na téma, zda rozhodla nafilmovaná penalta Limberského v utkání v Plzni). Ale my se na ten plzeňský zápas neupínáme. Budeme chtít co nejlíp prezentovat nejen v příštím ligovém ročníku, ale i v Evropské lize."

Ladislav Krejčí, záložník: „Všichni jsme nasr… Vyhráli jsme nad Duklou, ale jsme druzí. A to je smutné. Plzeň to v Hradci zvládla a my ji můžeme jen pogratulovat k titulu."

16. FC Hradec Králové

Trenér Luboš Prokopec: „Je mi líto, že jsme to nedokázali a ligu nezachránili. Na druhou stranu svět tím nekončí. Je nutné minimálně z jedné čtvrtiny kádr obměnit. Když budeme pracovat, sestavíme dobrý tým, můžeme se do ligy rychle vrátit a hrát v ní důstojnější roli."

Hvězda sezony - Pavel Vrba

Upevnil si pozici jedničky mezi českými trenéry. 
S jednoletou přestávkou dovedl plzeňské fotbalisty podruhé v historii k mistrovskému titulu. V příštím ročníku chce s týmem proniknout do základní skupiny milionářské Ligy mistrů.

Zklamání sezony - Hradec Králové

Po úspěšných letech pod koučem Václavem Kotalem přišel tvrdý pád. Vedení klubu v létě nevyšlo angažování trenéra Jiřího Plíška. Záchranu nezajistily ani na Hradec velké finanční investice do bosenských hráčů Harby, Haliloviče a Zece.

Na trůn usedl Lafata

Střelci: 20 branek – Lafata (Sparta), 14 – Ordoš (Olomouc), Kadlec (Sparta), 13 – Došek (Slovácko), 12 – Mahmutovič (Teplice), 10 – Tecl, Bakoš (oba Plzeň), Pospěch (Dukla), 8 – Štajner, Rabušic, (oba Liberec), Kisel (Slavia), Čížek (Jablonec),
FC Hradec Králové: 6 branek – Šisler, Uškovič, 3 – Dvořák, 2 – Harba, Halilovič, Hochmeister, 1 – Holeš, Kulič, Pávek, Plašil, Schwarz, Štěpán.

Brankáři s čistým kontem: 13 vychytaných nul – Vaclík (Sparta), 12 – Čontofalský (Slavia), Kozáčik (Plzeň), 11 – Rada (Dukla), 9 – Hruška (Příbram),
 … 4 – Koubek, 2 – Lindr (oba Hradec).