Atraktivní soupeř čeká v neděli druholigové fotbalisty FC Hradec Králové. Pod „lízátka“ přijede Viktoria Žižkov vedená Vlastimilem Petrželou. V kádru Pražanů figuruje také jméno RADKA BUKAČE (nar. 12. června 1981), který na východě Čech na jaře hostoval.

Na hradeckou epizodu asi v nejlepším nevzpomínáte. Jak zpětně hodnotíte půlroční angažmá?
Podařené samozřejmě nebylo, ale že bych na něj vzpomínal ve špatném, to se říct nedá. Byla to pro mě změna. Poznal jsem něco jiného. Říká se, že něco špatné je k něčemu dobré. Teď jsem zpátky na Žižkově a snažím se hrát co nejlépe.

Byla chyba jenom ve vašich výkonech, nebo i někde jinde?

Určitě ve výkonech. Když jste útočník, měl byste dávat góly, a ty jsem nedával. Zákonitě musely přijít změny v sestavě. Ke konci angažmá se navíc vědělo, že se budu vracet na Žižkov. Tušil jsem, že se na hřiště už moc nedostanu.

Do nabitého žižkovského kádru jste se ale prosadil…

Jednoduché to nebylo. Trenér Petržela nás postavil na stejnou startovní čáru. V kabině nás sedělo pětačtyřicet. Jsem moc rád, že jsem v týmu zůstal.

Jak jste zvládl letní přípravu? Petržela je známý obrovskou náročností.

Určitě byla nejtěžší v mé kariéře. Pan Petržela řekl, že nedělá rozdíl, jestli trénuje Petrohrad nebo Žižkov. Byly to velké dávky. Ždímali jsme to do dna. Svalová zranění se mi naštěstí vyhnula a vydrželo i operované koleno, což musím zaklepat. Jsem rád, že jsem tak náročnou přípravu absolvoval. Během sezony z ní budeme hodně těžit.

Stejně jako Hradec jste v přípravném období poráželi i ligové týmy. Po čtyřech kolech jste tudíž čekali asi víc než sedm bodů. Je to tak?

V úvodním kole v Třinci jsme bohužel zaspali začátek, zápas jsme přesto mohli otočit, ale šance bohužel neproměnili. V Mostě jsme si zase nechali vyrovnat v nastaveném čase. Ideální start jsme zkrátka neprožili. Každý čekal, že když Žižkov vyhlásil boj o postup, tak bude válcovat jednoho soupeře za druhým. Mužstvo si ale teprve sedá. Navíc nás postihla nějaká zranění. Sedm bodů zatím odpovídá průběhům zápasů, které jsme odehráli.

Je boj o postup reálný?

Reálný je. Všichni chceme pro návrat do první ligy udělat maximum.

Pokaždé jste zatím nastoupil v základní sestavě. V posledních dvou utkáních jste byl ale střídán už v poločase…

Hra z mé strany nebyla ideální. Mám zatím trochu smůlu, že mi to nemůže spadnout do brány. Snad to brzy protrhnu. Střídání je vždycky rozhodnutím trenéra, samozřejmě bych nejraději zůstal na hřišti až do konce.

Myslíte, že v Hradci vyběhnete na trávník hned od začátku?

To netuším. Samozřejmě bych byl rád, ale záleží to na trenérovi.

Zápas pro vás jistě bude prestižní…

Jednoznačně. Přál bych si, abychom v Hradci udělali dobrý výsledek. V kabině určitě vypíšu nějakou odměnu. Je to utkání o šest bodů, dobrá motivace není nikdy na škodu.

„Votroci“ zatím v domácím prostředí nezaváhali. Celkově mají na kontě tři výhry a jednu porážku. Překvapili vás velmi dobrým vstupem do soutěže?

Nepřekvapili. Hradec má slušně poskládané mužstvo. V neděli očekávám velkou bitvu.