Nehovořilo se mu lehce. Nebylo divu. Vstup do jarních odvet se druholigovým fotbalistům FC Hradec Králové výsledkově ani herně nezdařil. Kapitán „votroků“ RADIM WOZNIAK (nar. 29. ledna 1978) doufá, že si tým napraví reputaci v neděli v Ústí nad Labem.

Opavu jste chtěli mermomocí porazit, ale nakonec z toho byla pouze hubená bezbranková remíza. Ke všemu po nepřesvědčivém výkonu. Čím si vysvětlujete herní selhání?
V první řadě musím říct, že Opava u nás hrála velmi organizovaně. Navíc má v týmu několik šikovných fotbalistů, takže jsme museli být ve střehu a myslet i na zadní vrátka. Zbytečná chyba by nás mohla přijít draho. Jinak je pravda, že jsme nenavázali na kvalitní výkon z generálky s Bystrcí. Příčina se hledá těžko.

Vypadalo to, že některým hráčům chybělo patřičné sebevědomí…
Na tiskové konferenci před začátkem jarní části jsem říkal, že jsme všichni natěšeni. Proto jsem byl po zápase z našeho výkonu strašně zklamaný a rozpolcený.

Ve 20. minutě jste neproměnili penaltu. Srazil vás tento moment na kolena?
Na to bych to nesváděl. Samozřejmě se jednalo o jeden z důležitých okamžiků tohoto utkání, ale měli jsme dalších sedmdesát minut, abychom zápas dovedli do vítězného konce. Jenže jsme si vypracovali pouze dvě šance, což je na utkání v domácím prostředí málo.

Jako jeden z mála jste na hřišti nezklamal. V přípravě jste se dlouho potýkal s poraněným kotníkem. Už se kondičně cítíte fit? Nebál jste se určité nerozehranosti?
Nemá cenu to zlehčovat. Zápasy v přípravě se s mistrovskými srovnávat nedají. Náboj, když se hraje o body, je úplně jiný. Jsem rád, že už delší dobu mohu trénovat a hrát naplno.

V neděli vás čeká cesta do Ústí nad Labem, které v zimní přípravě dosahovalo velmi dobrých výsledků a kádr notně posílilo. Jak se na těžký zápas chystáte?
Ve druhé lize máte těžký každý zápas. Když k utkání přistoupíme zodpovědně a předvedeme podobné výkony jako s Bystrcí či v Brně, nemusíme se bát nikoho a ničeho.

Na podzim jste soupeře rozstříleli 5:2. Lze očekávat brankově bohatý zápas i tentokrát?
To vám nepovím. Ústí kádr zkvalitnilo, v přípravě odehrálo dobré zápasy, ale to nic neznamená. Mistráky jsou především o hlavě. Když si to v hlavě srovnáme, tak znovu říkám, že se nemusíme bát nikoho.

Ústí mělo skvělý podzimní finiš. Sedm výher v řadě jej katapultovalo do horních pater tabulky. Vy jste naopak v sezoně po sobě nevyhráli ani dvakrát…
Je to škoda. Naposledy jsme úspěšnou šňůru měli za trenéra Klusáčka, kdy jsme třináctkrát po sobě neprohráli. Přál bych si, aby podobná šňůra přišla co nejdříve. Atmosféra v kabině by hned byla jiná.

Jaká je nyní?
Nic moc. Chtěli jsme Opavu porazit, a to se nepovedlo. Teď je potřeba se vzchopit a v Ústí bodově zabrat.