„Kdybychom byli všichni zdraví, tak spokojený určitě jsem. Ti, kteří soustředění v Ústí absolvovali, pracovali výborně. Našli jsme v místním areálu velmi dobré podmínky. Z týdenního pobytu jsem maximálně spokojený. Jediné, co nám kazí tento dojem, je fakt, že jsou mimo někteří kluci, kteří de facto přípravu ani nezačali," posteskl si kouč po podzimu čtvrtého celku FNL.

Nejnepříjemnější situace je u opory zadních řad Tomáše Holeše a stopera Jiřího Bederky. „U těchto dvou hráčů jsou zdravotní problémy vážnějšího charakteru. Tomáš Holeš bude mimo ještě minimálně čtyři týdny. A jeho návrat na hřiště nebude tak rychlý. Jirka Bederka už od začátku přípravy laboruje s achilovkou."

Zdravotní lapálie postihly i záložníky Igora Súkenníka (achilovka), Daniela Trubače (koleno), během  soustředění si na marodku odskočili také Jakub Chleboun (tržná rána na noze) a Petr Mareš (bolest zubů). Všichni se už zapojili do tréninku, jen Súkenník naskočí do přípravy až ve středu.

O víkendu hráči dostali volno a také kvůli počtu zraněných ani nenastoupili k utkání o umístění v Tipsport lize s Vyšehradem (3:3, pen.  3:4). Příležitost dostali hráči z juniorky. „Byla to pro ně výborná prověrka. Zápas zvládli skvěle a dobře nás zastoupili. Remíza s druholigovým týmem v normální hrací době se počítá," chválil Pilný.

Podle kouče by hradecký kádr měl zůstat beze změn. Příchod nového hráče zatím není na pořadu dne.

Další přípravné utkání „votroci" sehrají v sobotu v Berouně se Sokolovem (od 11 hodin).