Každý toužený tříbodový zisk mužstev ze středu tabulky mnohdy znamenal raketový vzestup, naopak porážka mohla zapříčinit hluboký pokles v pořadí.

Nejvíce horko bylo zřejmě fotbalistům Dohalic, kteří se až do posledního kola strachovali o záchranu. Až závěrečné vítězství 2:1 nad Stárkovem znamenalo udržení soutěže. Naopak velkou spokojenost neskrývají na hradecké Lokomotivě. Tamní hráči se totiž prokousali až na vynikající čtvrté místo. V Malšovicích skončili jen s mírným odstupem za „lokádou“ na šesté příčce.

FUNKCIONÁŘI KLUBŮ ODPOVÍDALI NA TYTO ANKETNÍ OTÁZKY:
1.)
Jak byste zhodnotil uplynulou sezonu z pohledu vašeho mužstva?
2.) Co očekáváte od následujícího ročníku a s čím do něj půjdete?

Daniel Rajnoch, trenér TJ Lokomotiva Hradec Králové
(4. místo, 39 bodů)

1) My jsme do uplynulé sezony vstupovali jako nováček a naším cílem bylo zachránit se. Velkým úkolem bylo udělat co nejvíce bodů na podzim, což se nám nepodařilo. Měli jsme cíl a o nějaké dva nebo tři body jsme ho nesplnili. Ale podařilo se nám zřejmě mírně posílit a věřili jsme tomu, že za ten půlrok jsme si soutěž nějakým způsobem okoukli a věděli jsme, jak na které soupeře. Byli jsme dobře připraveni a myslím, že jaro to jen potvrdilo. Začalo se nám výsledkově dařit i venku. Nakonec z toho bylo čtvrté místo, se kterým jsme naprosto spokojeni, absolutně jsme o takovém umístění ani nesnili. Chtěl bych poděkovat vedení Lokomotivy za dobrou spolupráci. Horší to bylo s tréninkovou morálkou mužstva, ale myslím si, že jsme to zvládli dobře a nakonec převládá velká spokojenost.
2) Nevím, jestli je to otázka vhodná zrovna pro mne, protože já jsem jako trenér momentálně skončil. Přešel jsem k trénování elévů a žáčků do FC Hradec Králové. Ale podle toho, jaké mám zprávy, údajně skončilo dost hráčů a nyní je problém sehnat za ně náhradu. Samozřejmě, druhá sezona v nové sezoně bývá vždycky nejtěžší. Bude záležet na hráčích, jak se s tím poperou. Bohužel, já jim momentálně jako hráč nepomůžu, protože jsem po operaci. Byl bych moc rád, kdybych jim pomohl aspoň na jaře.

Daniel Svatoň, asistent trenéra TJ Sokol Malšovice
(6. místo, 37 bodů)

1) Po nevydařené podzimní části jsme měli jediný cíl, a to záchranu soutěže. Do jara jsme vstoupili smolnou porážkou v Dobrušce, kde jsme podali dobrý výkon, ale pět minut před koncem jsme inkasovali. Od té doby jsme neokusili hořkost porážky s bilancí pěti výher a tří remíz. Střelecky se dařilo Duhovi a Kruckému, velkou oporou zadních řad byl David Franc. Dále bych vyzdvihl za výkony a bojovnost Tomáše France, Pilce a Jiřího Kloubce. V brance podával spolehlivé výkony gólman Drábek. Na mužstvu si cením toho, že se dokázalo vyrovnat s psychickým tlakem až do předposledního utkání, kdy bylo rozhodnuto.
2) V nové sezoně se chceme pohybovat v horní polovině tabulky, vše ostatní závisí na případných odchodech a příchodech hráčů.

Jiří Blecha, trenér TJ Sokol Dohalice
(11. místo, 33 body)

1) K mužstvu jsem nastoupil až na jarní část. Cílem bylo zachránit se v soutěži. To se nám podařilo, i když až v posledním kole. Byl to takový nervy drásající závěr, protože v I. B třídě asi historie nepamatuje, že byla mužstva od čtvrtého místa ohrožena sestupem. V průběhu jara tam byly minimální rozdíly, takže se šlo od zápasu k zápasu. Dá se říci, že oproti podzimu jsme se zlepšili v obranné činnosti, ale trochu nám zvlhnul střelecký prach. Bylo to takové ode zdi ke zdi. I když zkraje jara, zhruba v první třetině této části, jsme se vyšvihli až na šesté místo. Ale potom přišly remízové zápasy a došlo právě k té vyrovnanosti soutěže, takže se člověk dostal, jak se říká, z bláta do louže. Musím však říci, že společné dílo se nakonec povedlo, soutěž se zachránila. Myslím si, že jsme měli vydařené zápasy doma proti Českému Meziříčí, venku byl bojovný zápas s vítězným koncem v Častolovicích. Když zpětně přemítám, tak mě ještě napadá takové nešťastné utkání, které nás trochu potopilo, doma s Babím, kdy jsme vedli 1:0, poté se proti nám kopaly dvě penalty. Nebudu o tom diskutovat, nakonec jsme dostali třetí gól. V závěru jsme to snížili na celkem přijatelnou porážku 3:5, i když jsme mohli i vyrovnat. Celkem divoký průběh, ale zradila nás koncovka. Poslední utkání se Stárkovem bylo hlavně psychicky náročné, kdy, nechci se na to vymlouvat, na nás dolehlo úmrtí našeho gólmana Jardy Zumra. To se na psychice docela podepsalo. Byl to takový stín, který byl na hráčích vidět, protože to byl dobrý kamarád. To byla pro nás taková největší jarní ztráta.
2) Od příštího ročníku očekávám to, že zřejmě dojde k posílení kádru. Teď je vše v jednání a mělo by se to v nejbližší době rozhodnout. Chceme do nové sezony jít s cílem zůstat v lepší polovině tabulky, protože když se dnes člověk podívá, které nové týmy k nám přišly, tak to budou znovu sebevražedné boje. Jsou to třeba Třebechovice, Předměřice i Teplice nad Metují. Řekl bych, že naše skupina bude znovu hodně vyrovnaná. Nyní chceme zapracovat na fyzičce a zlepšit práci s míčem v rychlosti.

Pavel Illich