Nejvyšší krajská soutěž fotbalistů přinesla ve 22. kole očekávané výhry favoritů, potvrzení výsledkového zlepšení Týniště nad Orlicí, jeden penaltový rozstřel, hattrick jičínského Jakuba Ulvra a jedno gesto fair play. Náchodský Jan Hable přiznal při vstřelené brance Broumovu hraní rukou a gól neplatil.

V utkání Vysoká – Rychnov hosté napravili hrubku při příliš pomalé malé domů rychlým vyrovnáním po rohu. Nečekané tři body získali gólem pět minut před koncem po brejku, kdy Nosek trestal vyběhnutého brankáře přízemní střelou na dlouhou  tyč.

Naději na přijatelný výsledek drželo trutnovské béčko v Kratonohách, jen do poločasu (0:1), pak dostalo za 13 minut tři góly a rázem nebylo co řešit.

Obdobný průběh měl duel Jičín – Kostelec. Do přestávky se hrál vyrovnaný zápas, ve kterém byli dokonce  nebezpečnější hosté. Do kolen je však srazili tři góly Ulvra  po standardních situacích v rozmezí od 54. do 65. minuty.

O největší návštěvy kola se postarala dvě derby okresu Náchod: 361 diváků
v Červeném Kostelci se už pomalu smiřovalo s bezgólovou remízou s Provodovem, minutu před koncem však rozhodl Koval a tři důležité body zůstaly doma. 220 diváků bylo v Broumově svědky očekávané výhry Náchoda. Domácí začali dobře, těsně před přestávkou ale dostali dva góly během tří minut a po změně stran už favorit dění na hřišti zkušeně kontroloval.

Chlumec vedl v Novém Městě ve 45. min. 2:0 a ještě mu do karet nahrálo vyloučení Krunčíka. Domácí však po obrátce statečně zvedli hlavu a v deseti dokázali vyrovnat! V poslední dvacetiminutovce jim došly síly a zůstali bez bodů.

Remízový duel Dobruška – Slavia Hradec Králové na webu KFS zhodnotil domácí trenér Bohuslav Jakoubek: „V poli vyrovnané utkání slušné úrovně. Hosté byli nebezpečnější v šestnáctce, přesto škoda jejich brzkého vyrovnání na 1:1. Pokutové kopy jsme lépe zvládli  my – díky bezchybným střelcům a výbornému brankáři Pěničkovi. Chtěli jsme tři body, ale bereme i dva."

Týniště nad Orlicí vůbec nehází flintu do žita a situaci na chvostu dvěma posledními výhrami s favority pořádně zahustilo. V dohrávce 16. kola porazilo Jičín 3:2 a teď mělo stejný gólový příděl připravený i pro Nový Bydžov. V důležitém utkání byli domácí fotbalisté odměněni efektivní koncovkou za herní obětavost, nasazení a důraz.   (fr)

Krajský přebor - sestava 22. kola podle Deníku

Pěnička (Dobruška) - Moravec (Náchod), Ulvr (2, Jičín), V. Pražák (2, Kratonohy) - Nosek (Rychnov nad Kněžnou), Kulič (3, Kratonohy), Hable (3, Náchod), T. Haken (2, Jičín) - Hartman (2, Chlumec nad Cidlinou), Slezák (Týniště nad Orlicí), Koval (3, Červený Kostelec)

Událost kola

Rekord v dosažení hattricku překonal jičínský Jakub Ulvr, který dal tři góly Kostelci nad Orlicí během 11 minut. Dosud vedl Jiří Kořínek (13 minut).