Převahu domácích v 1. půli odstartoval po deseti minutách hry Lysoněk, jehož pumelici zastavilo až břevno hradecké brány. Slovácko se stále tlačilo dopředu, obrana Východočechů ale pracovala velmi dobře. Až ve 28. min. to z otočky nebezpečně zkoušel Činčala, balon však letěl těsně nad. Po půlhodině hry se na domácí usmálo štěstí. Na hranici šestnáctky se do míče opřel Šultes a jeho tečovaný pokus zapadl přesně k levé tyči Podhajského brány – 1:0.

„Prvních třicet minut jsme zvládli velice dobře, pak jsme ale dostali nešťastný gól. Naštěstí jsme se dokázali zvednout a vyrovnali,“ pochvaloval si trenér Hradce Králové Pavel Malura. Domácí lodivod Leoš Kalvoda byl však o poznání rozmrzelejší. „V první půli jsme měli ještě dvě tři dobré akce, jenže jsme je nedokázali dotáhnout do gólového konce.“

Slovácko svůj těsný náskok nenavýšilo a po změně stran za to zaplatilo. Při Plašilově hlavičce z 55. minuty ještě Bolka zachránila levá tyč, o pět minut později už ale Černý využil volného prostoru, který mu nabídli Lysoněk s Inemanem, a přesně umístěnou střelou „bodlem“ vyrovnal – 1:1. Ještě předtím se mohlo změnit skóre na druhé straně, Görner ale nejvhodnější okamžik ke střele prováhal.

Po vyrovnání domácí zvýšili obrátky a dvakrát byli blízko druhého gólu. Po Gondově parádním průniku a následné střele ale podržel Východočechy Podhajský, hlavičce Inemana zase scházelo pár centimetrů.

„Bylo to jedno z kvalitních utkání, a to i díky výkonu soupeře,“ ocenil hru Hradce domácí kouč Leoš Kalvoda. „Jestli remíza nic neřeší? Spíš znamená, že nikdo neztratil naději na postup. Zvlášť v případě naší prohry bychom se dostali do potíží. Ztrácet pět bodů pět kol před koncem, to by bylo složité,“ byl rád za nerozhodný výsledek hradecký kouč Pavel Malura.

1. FC Slovácko – FC Hradec Králové 1:1
Fakta – branky: 31. Šultes – 60. Černý. Rozhodčí: Příhoda – Kordula, Teuber. ŽK: 1:4 (Gonda – Rezek, Podhajský, Pospíšil, Čupr). Diváci: 4276.
FC Slovácko: Bolek – Němčický, Šimáček, Ineman, Lysoněk – Šultes (64. Racko), Fischer (78. Stýskala), Görner, Gonda – Činčala, Matůš (72. Chmelíček).
FC Hradec Králové: Podhajský – Pospíšil (66. Přibyl), Wozniak, Chleboun, Čupr – Plašil, Vít, Němeček (33. Dian), Rezek – Černý (86. Vodehnal), Dvořák