Složit úspěšný reparát za předchozí porážku v Opavě hodlají v zítřejším utkání 5. kola druholigoví fotbalisté FC Hradec Králové. V cestě jim bude stát MFK Ústí nad Labem, který se sice tísní až na třináctém místě tabulky, nicméně v domácím prostředí bývá pro každého soupeře nepříjemným protivníkem. Zápas začne v 17 hodin. ,,Votroci“ míří na sever Čech s touhou získat tři body.

Trenér LUDĚK KLUSÁČEK se tento cíl nebál vyslovit. „Jestliže se chceme udržet na špici, body opakovaně ztrácet nesmíme.“ Ústečtí mají na svém kontě pouze jediné vítězství, i proto nelze z hradeckého hlediska očekávat jednoduchý zápas. „V kádru mají řadu vysokých hráčů. Jsou tedy nebezpeční zejména při standardních situacích. Hru režíruje Fousek, který je ve svých pětatřiceti letech stále velmi platným fotbalistou,“ vyzdvihl soupeřovy silné stránky Klusáček.

V týdnu měli zdravotní potíže stoper Wozniak a útočník Svoboda, oba by však měli být připraveni nastoupit. „Sestava se ale od té v Opavě bude lišit. Potřebujeme být směrem dopředu více nebezpeční,“ prohlásil hradecký lodivod.

Pravděpodobná sestava: Lindr – Vít, Wozniak, Pospíšil – Šmerda, Bouška, Černý, Karal, Rezek – Svoboda, Dvořák.