Už při příjezdu ke stadionu bylo téměř jasné, že rekord v návštěvnosti bude zdolán. Pohled na zaplněné tribuny před úvodním hvizdem to jenom potvrdil. „Byla to nádhera, musím pochválit všechny diváky, co přišli. Hnali nás dopředu, byli fantastičtí," poděkoval hlavní trenér reprezentace Karel Rada.

Na východě Čech jakoby na jeho svěřenkyně však nervozita ze zaplněných tribun dolehla. Od úvodního hvizdu je hráčky Bosny zatlačily. První dvě příležitosti ještě dokázala Lukášová v brance zneškodnit, ale v 6. minutě už neměla šanci. Kršová vyřešila skvěle brejkovou situaci, na malém vápně našla úplně volnou Nikoličovou, která mířila pod břevno – 0:1.

„Vždycky se připravujete na to, že chcete do zápasu vstoupit dobře, to se nám bohužel nepovedlo. Na nás byla znát velká nervozita, že se hrálo před takovou kulisou, trvalo nám, než jsme se do toho dostali,“ uvedl Rada. „Než se Liga národů rozjela, myslel jsem si, že Bosna bude možná slabší tým, ale prokázalo se, že mají kvalitní a možná i zkušenější kádr," pokračoval kouč.

Srovnala Dubcová

Až poté se domácí reprezentace oklepala a začala i hrozit. „Holky nesklopily hlavy, přepnuly a dostaly se zpátky do utkání, byly dominantnější. Věděly, že musí tvořit, což bylo dobře," řekl Rada.

Po čtvrthodině hry našla Šlajsová přesným centrem hlavu Černé, jenže ta mířila pouze do tyče. Vyrovnání se dočkali skvěle povzbuzující fanoušci v 31. minutě. Rohový kop odvrátila Hasanbegovićová pouze na nohu úplně volné Dubcové, která si ho zpracovala a tvrdou ránou vyrovnala – 1:1.

Do druhého poločasu však znovu lépe vstoupily hostující fotbalistky. Ekičová na pravém křídle obešla Pěčkovou, míč předložila na malé vápno Nikoličové a ta svým druhým gólem v zápase poslala Bosnu znovu do vedení – 1:2.

V 66. minutě měla na noze vyrovnání Khýrová, jež v mládeži působila v Hradci Králové, ale dobrý centr z pravé strany nedokázala usměrnit mezi tři tyče. „Měla tam dobré věci, přijde mi, že se rozjíždí," poznamenal na její adresu Rada. Hned o minutu později nebyla Bosna důrazná ve vápně, míč propadl k Černé, která ho z malého vápna napálila do branky – 2:2.

Domácí tým se hnal za vítězstvím, další branku však přidat nedokázal a situaci ve skupině si pořádně zkomplikoval, když na Bosnu před posledními dvěma duely ztrácí jeden bod. „Má první místo ve skupině ve svých rukou. My musíme už jen vyhrávat a čekat na její zaváhání," dodal Rada.

Česko – Bosna a Hercegovina 2:2

Branky: 31. Dubcová, 67. Černá – 6. a 51. Nikoličová. Rozhodčí: Marottaová – Trasciattiová, Tempestilliová (vš. ITA). ŽK: Cahynová - Šabanagičová. Diváci: 7488. Poločas: 1:1.

Česko: Lukášová – Šlajsová, Pochmannová, Pěčková – Sonntágová, Cahynová, Stárová, Dubcová, Khýrová – Černá (81. Cvrčková), Růžičková (77. Mrázová).

Bosna a Hercegovina: Gvozderacová – Sliškovičová (59. Krajničová), Milinkovičová, Hasanbegovičová, Šabanagičová (59. Hreljaová) – Hadžičová (90+3. Gačanicaová), Spasojevicová (78. Taslidžaová) – Ekičová, Gavričová, Kršová – Nikoličová.