V bosenské Zenici držely Češky dlouho bezbrankový stav, jenže v 88. minutě kapitulovaly a prohrály nejtěsnějším možným rozdílem. „O naší prohře rozhodla jediná situace ze závěru zápasu, kterou jsme nevyřešili dobře a soupeř nám dal gól,“ mrzelo reprezentačního trenéra žen Karla Radu.

Ten nemohl být spokojený ani se hrou do útoku, když se jeho tým nedokázal prosadit. „Příležitosti na vstřelení gólů jsme určitě měli, jen jsme je nedokázali dotáhnout do konce,“ uvedl Rada.

Zleva: Ing. Richard Jukl (generální manažer FC Hradec Králové), Václav Andrejs (místopředseda FAČR), Mgr. et Mgr. Pavlína Springerová, Ph.D. (primátorka Hradce Králové), Karel Rada (hlavní trenér fotbalové reprezentace žen), Aneta Dědinová (fotbalistka).
Mezinárodní ženský fotbal v Hradci: Další korálek na šňůrku, řekla primátorka

Bosna je po třech odehraných duelech překvapivě v čele skupiny, když má sedm bodů. Češky jsou se šesti body v závěsu. Zítra se tak v Malšovické aréně bude hrát o hodně.

Všichni věří, že si na nový stadion najde cestu velký počet fanoušků. „Stadion je nádherný. Všichni se do Hradce moc těšíme. Můžu slíbit, že na hřišti necháme všechno, aby ten premiérový zápas tady byl úspěšný,“ řekla už dříve česká reprezentantka Aneta Dědinová.

Češky přivítají v Hradci Králové v Lize národů Bosnu a Hercegovinu. Hrát se bude na Malšovickém stadionu v úterý 31. října od 17 hodin.Aneta Dědinová na tiskové konferenci. Zdroj: Lubomír Douděra

„V nové Malšovické aréně jsem samozřejmě ještě neměla možnost hrát. Jsem moc ráda za to, že si ve svém rodném městě v nové aréně zahraji. Věřím tomu, že se nám v Hradci bude dařit a že důležitý zápas proti Bosně zvládneme,“ těší se na zítřejší duel Michaela Khýrová.

Liga národů UEFA - Liga B, sk. 4

Bosna a Hercegovina – Česko 1:0

Fakta - branka: 88. Krajničová. Rozhodčí: Mylopoulouová (Řecko) – Sorianoová, Combaová (obě Francie). ŽK: Hadžičová, Aleksičová, Jelčičová, Kranjičová – Stašková. ČK: 90. Jelčičová. Diváci: 230. Poločas: 0:0.

Bosna a Hercegovina: Gvozderacová – Kameričová (46. Hreljaová), Milinkovičová, Hasanbegovičová, Gavričová (67. Spasojevičová), Hadžičová (81. Krajničová) – Aleksičová, Ekičová (90. Husičová), Jelčičová – Kršová, Nikoličová.

Česko: Lukášová - Šlajsová, Dědinová, Pochmanová, Pěčková – Kotrčová, Cahynová - Růžičková K. (89. K. Dubcová), Sonntagová (89. Černá), Khýrová (83. Mrázová) – Stašková.

Tabulka 

1. Bosna a Hercegovina    3   2 1 0   4:2    7
2. Česko                         3   2 0 1    4:2   6
3. Slovinsko                    3   0 2 1    2:4   2
4. Bělorusko                    3   0 1 2    3:5   1