Na začátku týdne dokonce točil pozvánku na oba víkendové zápasy. Společně s Tomášem Rolinkem, kapitánem HC Dynamo Pardubice. „Byla to blesková akce, rychle jsme to měli hotové,“ říká pětadvacetiletý záložník FK Pardubice.

Bavili jste se spolu více o hokeji, nebo o fotbale?
Tolik času jsme zase na nějakou debatu neměli. Především jsme si popřáli, ať se nám daří.

Jaký máte jako fotbalista vztah k lednímu hokeji?
Jako kluk jsem vždy chodil rád na hokej v Pardubicích, proto určitě kladný vztah. U nás je to taková tradice.

Kdy jste začal hokej v Pardubicích více vnímat?
Tak to neřeknu přesně, ale byl jsem dost malý. Na zimák jsme chodili s tátou. Když hrály Pardubice venku, tak si pamatuji, že jsem poslouchal přenosy v rádiu.

Jak často se na extraligové zápasy Dynama dostanete v současné době?
Musím říct, že poslední dobou se snažím chodit téměř na každý zápas. Teď nás to chytlo, chodíme ještě s jedním kamarádem. I někteří kluci z našeho týmu se zajdou podívat, někdy jdeme společně.

Jaký je váš největší zážitek, který máte spojený s pardubickým hokejem?
Tak tady musím zmínit extraligové tituly. Vybavuji si i ten z roku 2005. To jsem se díval na poslední zápas doma, ale pak jsme ještě rychle jeli na zimák se podívat na oslavy. A pak si pamatuji i další dva tituly, u jednoho z nich byl Dominik Hašek. To už jsme šli i na Pernštýňák (usmívá se).

V zimě si chodíte jako fotbalisté již tradičně zahrát hokej. Komu z týmu to jde na ledě nejlépe?
Já rozhodně nepatřím k těm nejlepším. Je to hlavně o bruslení. Nejvíce to jde těm klukům, kteří umí nejlépe bruslit. A já nejsem zrovna nejlepší bruslař. Dobře to umí Honza Jeřábek, na ledě se neztratí ani Dominik Fusek nebo Adam Fousek. Ti se mi teď v rychlosti nejvíce vybaví.

Na nedělní derby máte koupenou vstupenku?
Mám. To jsem zrovna stihl Rolasovi říct, protože už mám lístek koupený někdy od ledna. Poslední derby se nám líbilo, proto jsme příliš neváhali. Těšíme se.

Užíváte si atmosféru zaplněné arény při derby?
Když jsou tribuny plné, tak i hokej vypadá trochu jinak. Přijde mi, že tento zápas lidé více prožívají.

Oproti minulé sezoně se Dynamo pohybuje ve vyšších patrech tabulky. Jak se na to dívá z tribuny?
Nejsem hokejový odborník, nerad bych se pouštěl do nějakého hodnocení, ale určitě je vidět změna oproti minulé sezoně, kdy se hokejistům nedařilo a byli pod obrovským tlakem. Myslím, že teď si hokej musí užívat.

Jak to podle vás v neděli dopadne?
Doufám, že vyhrajeme (usmívá se). Třeba 3:2 jako minule, to by bylo hezké.