Když na jaře Richard Jukl sledoval, co s jeho klubem vyvádějí rozhodčí, rozhodl se, že pokud získá podporu, bude na červnové valné hromadě  kandidovat do Výkonného výboru FAČR.

Tak se i stane. Šéf fotbalového Hradce Králové, od příští sezony druholigového klubu, se pokusí usednout na uvolněné místo po teplickém Františkovi Hrdličkovi, který v minulém roce náhle zemřel.

„Kandidaturu jsem začal zvažovat v průběhu jarní části této sezony a definitivně jsem se rozhodl po domácím utkání s Příbramí,"  uvedl pro oficiální stránky klubu. „Chci zastupovat hlavně dobré zájmy klubů a pokračovat v prosazování podpory mládeže v českém fotbale. Jsem již tři roky členem Komise mládeže FAČR, takže i tato problematika bude moji náplní."

Juklovi hnula žlučí jarní část fotbalové ligy, respektive rozhodčí, kteří jeho klub  několikrát výrazně poškodili.

Vrcholem pak bylo domácí utkání s Příbramí. „Votroci" vedli 2:0, když sudí Miroslav Zelinka odpískal nesmyslný pokutový kop a ještě vyloučil domácího obránce Marka Plašila. Příbram pak zápas otočila.

„Ještě v noci jsem hovořil s představiteli několika klubů, kteří viděli, co se u nás stalo. Celou situaci a stav, v jakém se český fotbal nachází, jsem konzultoval i s Dušanem Svobodou ze Sparty. Když to stejně vnímá klub jako je Sparta, mají případné další kroky větší uplatnění," rozčiloval se Richard Jukl druhý den v interwiew pro Deník.

„V našem fotbale se jedná o systémové chyby. Přemýšlím nad dalšími kroky. Jestli to vše má vůbec cenu. Pokud získám podporu, zvažuji kandidaturu do Výkonného výboru FAČR. Chci na svoji stranu získat především kluby z druhé poloviny ligové tabulky a kluby druhé ligy. Těch se momentální stav dotýká nejvíce. Už se musí začít něco dít."

Juklovými protikandidáty budou předseda představenstva FK Dukla Praha a její generální manažer Michal Prokeš a generální manažer Viktorie Plzeň Adolf Šádek.

Zástupci profesionálních klubů budou vybírat mezi třemi osobnostmi, které řídí české fotbalové kluby, na valné hromadě v pátek 5. června.