Pět gólů za padesát minut. Hradecký útočník David Vaněček potvrdil v pondělním utkání juniorské fotbalové ligy své  vlohy snajpra a výrazným dílem se podepsal pod drtivé vítězství ,,votroků" se Slováckem (8:0).

Jeho kanonáda zákonitě nezůstala bez povšimnutí. Kouč A týmu Bohuslav Pilný se bezprostředně po zápase vyjádřil, že si Vaněček řekl o místo v základní sestavě. ,,David hrál dobře a pět gólů v zápase je úctyhodná bilance. Řeším jeho zařazení do základu v utkání v Českých Budějovicích," pronesl bez okolků.

Vaše produktivita v tomto zápase byla obdivuhodná. Překvapila i vás samotného?
Ani ne. V poslední době mi to tam docela padá. Mluvím i o tréninku. Mrzí mě, že mi třeba neuznali dva góly při lize v Jablonci, protože podle videa byly regulérní. Chci se trefit v každém zápase a protože teď zpravidla střídám, chtěl jsem si jít zahrát za juniorku a prosadit se co nejvíce.

To se vám povedlo nadmíru. Šlo svým způsobem o dokonalé vybití, protože proti Příbrami jste na hřišti strávil pouze závěrečnou čtvrthodinu. V pondělí jste byl k neudržení…
Hned po ligovém utkání s Příbramí jsem oslovil trenéra s přáním, abych mohl nastoupit za juniorku. Chtěl jsem odehrát plnou porci minut. Zápasové vytížení mi prostě chybí. Jsem rád, že mi to dovolil a mohl jsem něco předvést.

Mladíci ze Slovácka museli být z vaší palby v šoku…
(směje se) No, odjeli s pěkným přídělem. Pár slov jsem během utkání prohodil se stoperem Martinem Holkem, který se mnou dříve působil v Ústí nad Labem. Z výsledku ale radost očividně neměl.

Výkonem jste si podle slov trenéra Pilného řekl o základní sestavu…
Každý chce hrát, každý se snaží týmu prospět co nejvíc a být přínosem. Pokud dostanu šanci, rád bych ukázal, že na hřiště patřím. Je to vždy jen na rozhodnutí trenéra.

Ligový fotbal
I. LIGA – 25. kolo, pátek 24. dubna, 20.15: Jihlava – Ostrava (Slovak Sport).
Sobota 25. dubna, 17.00: České Budějovice – Hradec Králové, Příbram – Dukla, Jablonec – Slavia, Bohemians 1905 – Teplice, Slovácko – Liberec, 20.15: Plzeň – Mladá Boleslav (ČT sport).
Neděle 26. dubna, 17.45: Sparta – Brno (ČT sport).

Schoval jste si nějaký gól i do Českých Budějovic?
Myslím, že v zásobě jich mám ještě dost.

Teď to střílí i Pavlu Dvořákovi. Co si takhle zopakovat gólovou spolupráci z vítězného utkání proti Bohemians 1905?
Bylo by to samozřejmě fajn. Hraje se nám spolu dobře. Uvidíme. Je na trenérovi, jaké zvolí rozestavení.

Vraťme se ještě k předešlému utkání s Příbramí, které vyvolalo velký poprask. Sudí Zelinka Hradec nesmyslně nařízenou penaltou a následným vyloučením dostal do kolen. Už mužstvo tuhle hořkou kapku vstřebalo?
Nemělo cenu to moc řešit. Samozřejmě můžeme cítit nějakou křivdu, ale nic s tím nenaděláme. Na druhou stranu jsme si to trochu zkomplikovali i sami. I v deseti jsme tam měli nějaké šance. Dát na 3:1, zápas bychom už zvládli. Ale bohužel…

Boj o záchranu se touto porážkou značně zkomplikoval. I řada odborníků považuje České Budějovice a Hradec za jasné sestupující. Co jim vzkážete?
My rozhodně nic nebalíme. Když se vyhraje v Budějovicích, budeme pořád žít.

Jihočeši na jaře ještě nezískali ani bod. Je to pro Hradec před vzájemným duelem dobré nebo špatné znamení?
My musíme koukat jen sami na sebe. Podcenění by se nám mohlo hrubě vymstít. Každý zápas je úplně jiný. Pokud tam vyhrajeme, odrazíme se zpět. Uděláme všechno pro to, abychom po devadesáti minutách byli šťastnější my.