Je členem dosluhujícího Výkonného výboru ČMFS, což může být v očích volitelů vnímáno jako zásadní problém.Vladimíru Blažejovise to však pranic nezamlouvá a před dnešní volbou nové fotbalové vlády tvrdí: „Nelíbí se mi, že média jakýkoliv orgán paušalizují. Každý z nás máme svůj individuální účet. A podle něho bychom měli být posuzováni.“

Muž, jenž je sportovním ředitelem divizního Nového Bydžova a držitelem trenérské mládežnické profilicence UEFA, kandiduje do VV za kraje a okresy. „Moje šance na zvolení je minoritní. Ale uvidíme,“ neskládá zbraně devětačtyřicetiletý Blažej.

O post předsedy svazu se ucházejí Ivan Hašek a Luděk Vinš. Kdo je vám názorově bližší?

Fotbal je trochu nemocný tím, že na první místo se dává byznys a potom až samotný sport. Protože Ivan Hašek dává přednost sportu, tak si myslím, že on by měl zasednout v čele ČMFS.

Hašek se těší velké podpoře. Jasně ho favorizují veškerá média, sázkové kanceláře, k jeho zvolení se přiklání i drtivá většina expertů. Je tedy už předem jasným vítězem?

Pokud vezmeme současnou realitu, tak by Hašek měl být zvolen opravdu bez problémů. Ale nevyzpytatelnost fotbalového prostředí je jednou z konstant, se kterou se musí počítat. Bohužel.

Naprosto se ztotožňujete s názory Ivana Haška?

Jeho názory zatím vnímám jako velmi obecné. Jsem typ člověka, který má rád konkrétno. Pokud se týká Haškových obecných tezí, tak těžko s tím můžu mít problém. Ten může nastat až se z obecností přejde k rozpracování do konkrétních jednotlivých záležitostí. A ty zatím neznám.

Oba kandidáti na předsedu předstoupí před volitele se svými projevy. Můžete se z nich dozvědět více?

Něco málo bude odtajněno, ale rozhodně si nemyslím, že by třeba Hašek zacházel do detailů svých prvních kroků ve funkci.

Jedna věc je volba předsedy, druhou je volba zbylých členů výkonného výboru. Tedy týmu, kterému bude nově zvolený předseda šéfovat. Aby mohl Hašek nebo Vinš realizovat svoje představy, potřebují k tomu významnou podporu členů nově vzniklé fotbalové vlády.

Jistě. To je zcela zásadní otázka. Můžete být naprosto geniální předseda, starosta či ředitel, ale pokud okolo sebe nebudete mít tým s jasnou filozofií, vyhraněnou kompetencí a jasně vymezenou zodpovědností, tak nic nezmůžete. To platí na všech úrovních řízení.

Do Výkonného výboru ČMFS kandidujete za kraje a okresy. S jakým programem?

Chci zastupovat regionální kopanou, ve které se pohybuji od svých začátků a kterou si myslím, že dostatečně znám. Ale hlavně chci zastupovat mládež a trenéry, protože tyto dva segmenty mají ve výkonném výboru velmi malé zastoupení. Z tohoto důvodu jsem také pro zvolení Ivana Haška. Abych to shrnul: chci se zabývat otázkami dalších vizí kopané mládeže, otázkami trenérského vzdělávání a řízení celého úseku mládežnické kopané. To je můj program.

Sondoval jste si terén, zda máte reálnou šanci na opětovné zvolení?

Myslím si, že má podpora je spíše minoritní. Šance rozhodně nemám majoritní. Ale uvidíme.

Může vám v očích volitelů uškodit vaše minulost v právě dosluhujícím výkonném výboru?

Jsem zastáncem jedné věci. Nelíbí se mi, že média jakýkoliv orgán paušalizují. Každý z nás máme svůj individuální účet. A ten je třeba posuzovat nikoliv paušálně. Ani obecní či městské zastupitelstvo se neposuzuje jako globál, ale dle práce jednotlivých členů. To si myslím, že je věc zásadní. Ale abych se vrátil k otázce. Jestli mi to uškodí? Určitě ano.