Odpovídá konečné umístění vašim představám?

Ano. Moje představy byly, že když bude vše probíhat podle nich, tak bychom se měli pohybovat kolem desátého až dvanáctého místa. Vycházel jsem z reality, žádné přehnané prognózy jsem si nepřipouštěl.

Po dvacátém kole bylo reálné bojovat o mistrovský titul. V té době jste se ale musel obejít bez šesti hráčů základní sestavy. Byl to zřejmě velký zásah do sestavy a sen o titulu se rozplynul?

Myslím si, že hra o titul byla naprostá utopie v návaznosti na přesuny do mužstev dospělých. Pro klub je priorita vychovat hráče pro vrcholový fotbal. Pilař, Dvořák a Špiclem hráli na jaře za áčko druhou ligu a nevedli si špatně. Jan Čech s Kašparem okusili na jaře třetí nejvyšší soutěž a Hable nyní přestoupil do italské Fiorentiny. Honzovi touto cestou přeji v novém působišti hodně úspěchů. Příležitost v A dorostu tak dostali hráči z lavičky, B staršího nebo A mladšího dorostu. Určitě prokázali svoji kvalitu a mnozí z nich poprvé okusili, jak se hraje dorostenecký fotbal v první lize.

Přesto, nelitujete toho, že jste měl po vedení klubu chtít, aby se o titul hrálo? Tím by se hradecký fotbal více zviditelnil…

Tak to určitě ne. Moje role u týmu není hrát o titul a sbírat poháry, ale vychovávat hráče pro velký fotbal. To se nám v této sezoně dařilo měrou vrchovatou. Právě dobrá práce s mládeží vyústila v již zmíněný přestup Hableho do Itálie, čímž se klub určitě zviditelnil. Jediné, čeho lituji, je to, že jsem měl trvat na tom, aby někteří kluci odešli z A dorostu již dříve.

V závěrečných osmi kolech se vašim svěřencům příliš nedařilo..

Pravda.Změny v sestavě a samotném rozestavení bylo moc.Na druhou stranu musím říci, že pokud nastupovali hráči z staršího dorostu nebo A mladšího dorostu, tak to nebylo určitě na škodu. Navíc se nám v průběhu jara nevyhnula marodka, vždyť delší dobu nebyli k dispozici Krejčí,Michálek, Kout a Ujec.

Co vám případní adepti prvoligového dresu ukázali?

V každém případě si myslím, že máme v Hradci stále na čem stavět. Ukazují se další kvalitní a talentovaní hráči, což je dobrým příslibem do budoucna. Otázkou je, jak chlapci přistoupí k tvrdé práci a zda budou mít touhu se prosadit a dotáhnout to někam dál. Znovu říkám, že první dorostenecká liga je kvalitní soutěž, kde nikdo nedá nikomu nic zadarmo. Pokud hráč nebude mít morálně volní vlastnosti, může mít talent jaký chce, ale stejně se neprosadí.

Asi největší zklamání jste letos na jaře zažil v posledním mistrovském zápase s Příbramí…

To určitě. Poslední domácí zápas s Marilou byl pro mě obrovským zklamáním. Věřil jsem, že se s našimi věrnými fanoušky rozloučíme výhrou, ale bohužel se tak nestalo. Šlo hlavně o špatný přístup hráčů k samotnému zápasu. Myslím si, že se hráči už viděli na rozlučce se sezonou, která následovala po tomto zápase. Pokud nebudou mít hráči v sobě trochu profesionalismu, a to v prvním či posledním zápase, tak výsledek dopadne tak jako s Příbramí. Takhle se první dorostenecká liga nehraje, natož první nebo druhá liga dospělých.

Mistrovský titul vybojovala Sigma Olomouc, čekal jste to? Jakou úroveň měl podle vás uplynulý ročník?

Hanáci měli asi nejlepší hráčský kádr a reprezentovali se nejlepším fotbalem. Titul je podle mě ve správných rukou. Jinak měl uplynulý ročník I. Dorostenecké ligy solidní úroveň, k vidění byla spousta kvalitních zápasů.V sestavách se objevovali především mladší hráči, kteří mohou pokračovat i příští rok, což je plus i pro reprezentační dorostenecké výběry.

Kdo patřil na jaře k oporám?

Největší spolehnutí bylo na brankáře Černíka, který se dostal do slušné formy. Jemu dobře sekundoval i Hrdina, který chodil na jaře hrát i za B tým dospělých. Pokud ale za nás chytal, odvedl vždy dobrou práci.V poli se nejvíce dařilo Veselkovi, Petru Čechovi a Koutovi. Ostatní měli výkyvy, někteří mě na jaře trochu zklamali.

Do nového ročníku vstoupíte se zcela novým kádrem…

Je to tak. Z týmu, který vybojoval desátou příčku zůstali, jen Kouřil, Ujec a Petr Čech. Jinak bude mužstvo doplněno z vlastních zdrojů, v hledáčku máme i jednu posilu, ale uvidíme, jak to vše dopadne.

Jak bude vypadat letní příprava?

Bude tradičně pestrá a náročná. Začneme 9. července a kromě nabírání fyzické kondice se zúčastníme dvou kvalitně obsazených mezinárodních dorosteneckých turnajů. Jedná se Memoriál Josefa Krejčí na Liberecku a turnaj o Zlatý kahan, který se uskuteční v Ostravě.V plánu je i pětidenní soustředění v Deštném v Orlických horách. Každopádně se chceme kvalitně připravit na nový ročník dorostenecké ligy, který startuje 10. srpna.

Údajně došlo ke změnám v realizačním týmu?

Na post asistenta přijde mládežnický trenér Petr Švagerka, vedoucí mužstva bude Zdeněk Urban.

Vaše dcera Anička hraje basketbal za mladší dorostenky Sokola, se kterým vybojovala mistrovský titul, je i v juniorské reprezentaci, takže z ní máte radost?

To víte, že mám.Když mi to čas dovolí, tak se jdu podívat, jak hraje. Když se mi něco nezdá, klidně jí to doma řeknu. Nyní ale bude záležet na ní, jak bude dál na sobě pracovat. Přál bych si, aby se jí dařilo.

A na závěr?

Chtěl bych poděkovat všem hráčům, kteří pode mnou na jaře trénovali, za jejich výkony. Velký dík patří i asistentovi Martinu Barbaričovi, který odvedl velmi dobrou práci. Myslím si, že je to kvalitní trenér a že se mu bude v další jeho kariéře dařit.