Krajský přebor

„Potvrdili jsme roli favorita a zaslouženě zvítězili. Chválím tým za výkon a udrženou nulu," řekl spokojený kouč „sešívaných" Josef Pleskot.

Radost vládla také v libčanském táboře, zkušený tým dovezl tři body (3:1) z Broumova. „První poločas byl v naší režii, což jsme vyjádřili i střelecky (3:0). Ve druhém se hrálo více od podlahy a hned bylo rušno. My jsme velké šance neproměnili a tak se ke slovu na konci dostali i domácí," hodnotil Jan Schejbal, předseda SK Libčany.

Oslabený Nový Bydžov hrál bez branek s Dobruškou, druhý bod si připsal hlavně díky tomu, že gólman Strýhal v rozstřelu lapil dva pokusy. „Personální situace se dostala k bodu únosnosti, chybělo nám 6 hráčů a zvláště trojice G28 (Blažej, Holec, Jelínek) je citelně znát, protože góly prostě nedáváme. Dobruška má i přes tři tresty tým, který nepatří na příčku, kterou okupuje. Spokojenost mohu vyjádřit s první půlí, v druhé části už to z naší strany byl trochu chaos," nechal se slyšet domácí trenér Vladimír Blažej.

Vysoká vedla v Jičíně v poločase 1:0, ale nakonec odjela s porážkou 2:4. „V první půli, kdy se podle mě hrál fotbal slušné úrovně, potvrdil pověst kanonýra Vojta Bělka a v akci nedáš – dostaneš nás poslal do vedení. Jičín (alias naše hrubé chyby) nás však mezi 51. a 59. min. paralyzoval třemi góly, díky kterým zápas prakticky rozhodl," uvedl hostující kapitán Jan Píša.

Naprázdno vyšel Chlumec, který doma nestačil na Lázně Bělohrad (0:2). „Hráči soupeře na rozdíl od nás vložili do zápasu mnohem více energie. My jsme podali bezkrevný výkon, ze kterého jsem rozladěn. Zbytečně si kazíme jméno a vyháníme diváky ze stadionu," hlesl chlumecký lodivod Petr Průcha.

I. A třída

V derby na Novém Hradci zvítězily po rozstřelu Kunčice, ale v zápase byli lepší domácí. „Fotbal nám ukázal krásu i krutost. V utkání jsme dominovali a předvedli nejlepší výkon jara. Na šance to bylo 9:2, ale na góly 1:1. Gól na 2:0 nám nebyl souzen. Když už jsme trefili branku, zastavila nás její konstrukce. A tak přišel trest. Remíza je krutá, ale kluci si dokázali, že „nejde" neexistuje. Na hřišti každý nechal sto procent," konstatoval hradecký kouč Ondřej Kolář. „Za dva body jsme šťastní, hra se nám nedařila a domácí byli lepší v poli i na šance. Kdyby využili alespoň polovinu, mohli jsme vysoko prohrát. Jediné, co se nám povedlo, bylo střídání," doplnil jeho protějšek Richard Vlášek.

Třebechovičtí v záchranářském duelu doma podlehli Sobotce. „Hrálo se o šest bodů. V první půli jsme neproměnili několik šancí včetně penalty a tak po změně stran přišel trest. Poté jsme už nebyli schopni skóre otočit," smutnil Karel Bíl, vedoucí podorebského mužstva.

Nový Hradec - Kunčice 1:1, pen. 2:3

Nový HK: Sedláček – J. Jindra (85. Kolář), Páter, Kašpar, Lang – M. Jindra, L. Jarotek, Vopálka, L. Matějka (76. Šlégr) – Sajvera (55. Linder), T. Matějka. Kunčice: Holý (92. Soldán) – Koza, J. Pechar, Rohlíček, Zákravský – Dudek (69. Svatoš), Hamák, Laštovička, Žahourek (57. Hantsch) – Mrázek, Kuta.

Třebechovice p. O. - Sobotka 0:1

Třebechovice: Cejnar – Věříš, Hruška, M. Vích, R. Bíl – Želízko, M. Bíl, Kyral, Voltr (85. Hájek) – Kolář, Soukup (76. D. Vích).