Lázně Bělohrad – Chlumec nad Cidlinou 5:1

Martin Firbacher, trenér Chlumce: „Po dvou výhrách jsme opět spadli na zem. A pád to byl hodně tvrdý. Neskutečné množství ztrát, branky darované soupeři, absence bojovnosti. To byly hlavní atributy našeho výkonu. Hrajeme si na fotbalisty v situacích, které si žádají jednoduché řešení, a naopak. Mrzí mě, že tuto ostudu viděla spousta fanoušků, kteří za námi dorazili z Chlumce. Věřím, že v sobotu v Jičíně bude náš přístup úplně jiný. Citelně nám chyběl zraněný Doseděl."

Rychnov nad Kněžnou – Nový Bydžov 1:4

Michal Stříž, trenér Nového Bydžova: „Tradičně jsme na začátku zápasu inkasovali, ale oproti jiným utkáním nás to spíše nakoplo a dokázali jsme skóre dokonale otočit. Zvítězili jsme zaslouženě. Doufám, že nám to psychicky pomůže do dalších zápasů."

Slavia Hradec – Olympia Hradec 2:3

Josef Pleskot, trenér Slavie: „Derby mělo určitě svoji kvalitu. Hrálo se před početnou návštěvou. V prvním poločase byli lepší hosté, ve druhém zase my. Vše odstartovala 5. minuta, kdy jsme po fatální chybě nahráli míč Hubičkovi jako na zlatém podnose a ten jej s přehledem uklidil k tyči. Chvíli nám samozřejmě trvalo, než jsme se ze šoku vzpamatovali, přesto jsme poločas dohráli za nerozhodného stavu 2:2. Po změně stran jsme měli častěji míč na svých kopačkách, ale stejně jako v předešlých zápasech jsme se i tentokrát nedokázali gólově prosadit. U svých svěřenců jsem nepostrádal bojovnost a nasazení, ale ani to na bod nestačilo. Rozhodující gól do naší sítě padl z penalty, která byla jasná. Olympii gratuluji k vítězství a věřím, že se jí podaří postoupit do divize. Její kvalita je vidět a rovněž hra směrem dopředu je na velmi dobré úrovni."

František Bárta, vedoucí mužstva Olympie: „Domácí dvakrát srovnávali skóre, ale na třetí náš gól už odpovědět nedokázali. Vítězství jsme si zasloužili, neboť jsme si vytvořili více šancí. Na závěr jedna osobní poznámka. Sice jsme tentokrát nezvítězili tak výrazně, ale na rozdíl od podzimního duelu jsem si počet střídajících hráčů pohlídal."

Kratonohy – Libčany 2:1

Karel Vítek, trenér Kratonoh: „V derby před pěknou diváckou kulisou jsme tentokrát nebyli lepším, ale šťastnějším týmem. Kvalita naší hry oproti minulým zápasům šla dolů. Soupeř si určitě zasloužil bod. Měli jsme problém poskládat základní jedenáctku, neboť kromě tradičních potíží jsme po sobotním zápase s Jaroměří přišli o další tři hráče základní sestavy. Libčany mají na některých postech velkou hráčskou kvalitu, což v tomto utkání prokázaly."

Miloš Koblížek, trenér Libčan: „Fotbal se hraje na góly, ne na šance. Domácí dali dva, proto vyhráli. Naše rozlité mléko si musíme vylízat sami."   (js, pt)