Zničila jejich fazonu zvláštní pauza v herním kalendáři, nebo si pojedou pořád tu svou, vítěznou?

Dnešní zápas ve Vlašimi (16) tajenku vyřeší.

Fotbalisté Hradce Králové do něj vstupují z pozice lídra Fotbalové národní ligy, z pozice týmu, který sedmkrát za sebou vyhrál, z pozice týmu majícího náskok tří bodů na druhou Karvinou.

Jaká je aktuální pohoda dnešního protivníka?

Spíš jde o nepohodu.

„Madam Forma" se ve Vlašimi zastavila na chvíli v létě, pak prchla neznámo kam.

Poslední měsíc se tady s body nepotkali. V září prohráli všechna utkání, naposledy se z výhry těšili 31. srpna v Třinci. Od té doby velká nula a 14. místo v tabulce.

V 11. kole FNL by papírově nemělo být jasnějšího utkání.

„O jejich v uvozovkách formě víme, ale absolutně tomu nevěnujeme žádnou pozornost. Musíme být velmi obezřetní, soupeř bude hrát jako o život. Čekáme velmi bojovné utkání," vyjádřil se Bohuslav Pilný, asistent hlavního kouče Luboše Prokopce.

Společně na vlastní oči sledovali marný boj Vlašimi proti Žižkovu (1:5), na DVD pak zhlédli ještě další dva duely.

„Hrají důrazný fotbal a na to, jak jsou v tabulce dole, si vytvářejí celkem dost šancí. Proti Žižkovu měli na za stavu 0:0 dvě stoprocentní, nedali je a soupeř je potrestal," říká Pilný.

Čtrnáctidenní pauza zapříčiněná vložených pohárovým víkendem přerušila vítěznou jízdu „votroků". Násilné vytržení ze zápasového rytmu nepřišlo zrovna v pravý čas.

„Snažili jsme se zachovat atmosféru po vítězných zápasech. Uvidíme, jak se nám to povedlo. Uvědomujeme si, že v tomto období se jedná o nestandardní pauzu, ale máme v mužstvu dost zkušených hráčů, aby si i s touto situací dokázali poradit," tvrdí jeden z dvojice hradeckých trenérů.

Základní sestava se logicky moc měnit nebude.

Možná vůbec.

Poslední výkon proti Mostu byl dominantní, plný sebedůvěry a krásných akcí a byl podtržený vysokou výhrou 4:1. „Do tréninku se vrátil se Tomáš Kučera. Právě u něj váháme, zda ho postavíme od první minuty. Ještě máme na konečný verdikt pár hodin času," prohlásil Bohuslav Pilný.