Deník vám proto nabízí velký kvíz z historie světových šampionátů: vyzkoušejte si, kolik toho víte o slavných bitvách let minulých nebo o tom, jakou stopu zanechala na ostře sledovaných turnajích československá a později samostatná česká reprezentace!

Kvíz, který bude pravidelně vycházet až do skončení šampionátu, má celkem padesát otázek, u každé tři možnosti, pouze jedna z nich je správná. Kolik dokážete zodpovědět vy?

Otázka číslo 4:

Česká republika se na letošní šampionát neprobojovala. Kteří soupeři překazili národnímu týmu cestu v kvalifikaci?

a) Nizozemí a Bulharsko
b) Itálie a Dánsko
c) Belgie a Chorvatsko

Otázka číslo 5:

Zatím poslední účastí (a jedinou v samostatné éře) pro Čechy zůstává MS 2006 v Německu. Jak tehdy naše reprezentace dopadla?

a) ve skupině ji vyřadily týmy Itálie a Ghany
b) ve skupině ji vyřadily týmy Švýcarska a Turecka
c) vypadla ve čtvrtfinále s Portugalskem

Otázka číslo 6:

Největším úspěchem pro československý fotbal byly dvě účasti v samotném finále světového šampionátu v letech 1934 a 1962, zápas ale pokaždé skončil porážkou. Se kterými to bylo soupeři?

a) 1934 Itálie, 1962 NSR
b) 1934 Brazílie, 1962 Anglie
c) 1934 Itálie, 1962 Brazílie

V sobotu 12. července pak zveřejníme správné odpovědi, výherce piva, které do soutěže věnoval pivovar Tambor, a také slovní vyhodnocení celého kvízu.

A jak se můžete zapojit do soutěže? Stačí sledovat stránky Deníku, případně jeho internetovou podobu a nejpozději do pátku 11. července do 12 hodin poslat správné odpovědi na všech padesát otázek najednou na email jan.pruska@denik.cz.

Vyhrává nejrychlejší a nejpřesnější soutěžící. Posílat správné odpovědi v průběhu kvízu je zbytečné, vyhraje až nejrychlejší soutěžící, který pošle správné odpovědi na všech 50 otázek.

Rozumíte fotbalu? Sledujte kvízové otázky a vyhrajte pivo -  první část