Deník vám proto nabízí velký kvíz z historie světových šampionátů: vyzkoušejte si, kolik toho víte o slavných bitvách let minulých nebo o tom, jakou stopu zanechala na ostře sledovaných turnajích československá a později samostatná česká reprezentace!

Kvíz, který bude pravidelně vycházet až do skončení šampionátu, má celkem padesát otázek, u každé tři možnosti, pouze jedna z nich je správná. Kolik dokážete zodpovědět vy?

Otázka číslo 31:

Italský šampionát v roce 1990 se po letech vydařil i československým fotbalistům, vypadli až s pozdějšími mistry světa z Německa. Zaujali i vysokou osmifinálovou výhrou 4:1 nad exotickým soupeřem. Kdo jím tehdy byl?

a) Kostarika

b) Japonsko

c) Mexiko

Otázka číslo 32:

Tomáš Skuhravý nastřílel na MS 1990 celkem pět branek, podobný kousek se ale už před ním povedl i jinému původem českému fotbalistovi. Ten se díky tomu stal dokonce vůbec nejlepším střelcem šampionátu v roce 1934. Jak zní jeho jméno?

a) Oldřich Nejedlý

b) Matthias Sindelar

c) Josef Bican

Otázka číslo 33:

O účast na MS 1994 v USA se naposledy pokoušeli Češi a Slováci ve společné reprezentaci. K úspěchu nakonec chybělo týmu hrajícímu pod hlavičkou RCS málo. Které dva týmy se ale postaraly o jeho vyřazení?

a) Belgie a Wales

b) Rumunsko a Belgie

c) Jugoslávie a Rumunsko

V sobotu 12. července zveřejníme správné odpovědi, výherce piva, které do soutěže věnoval pivovar Tambor, a také slovní vyhodnocení kvízu.

A jak se můžete zapojit do soutěže? Stačí sledovat stránky Deníku, případně jeho internetovou podobu a nejpozději do pátku 11. července do 12 hodin poslat správné odpovědi na všech 50 otázek najednou na email jan.pruska@denik.cz.

Vyhrává nejrychlejší a nejpřesnější soutěžící. Posílat správné odpovědi během kvízu je zbytečné, vyhraje ten, kdo nejrychleji pošle správné odpovědi na všech 50 otázek.

Předchozí otázky: Rozumíte fotbalu? Sledujte kvízové otázky a vyhrajte pivo X.