Suverénně jste zvítězili v krajském přeboru i v Poháru KFS, takže sezonu asi nelze hodnotit jinak než pozitivně. Je to tak?
Ano, přesně tak. K tomu není co dodat. Bylo by neúspěchem, kdyby takový hráčský kádr, který tu byl, uhrál jiné výsledky.

V přeboru jste měli už po podzimu výrazný náskok. Necítil jste na hráčích, že je to trochu ukolébalo? V závěru sezony pak přišlo několik drobných zaváhání.
Ono zaváhání… To se takhle nedá říct. Nemohli bychom přece vyhrát soutěž bez ztráty bodu. To by pak měli kluci velké prémie. Takhle jsem alespoň něco ušetřil. Jestli vyhrajeme o patnáct nebo pětadvacet bodů, na tom už nesejde. Každopádně jsem byl spokojený se sezonou. O něco horší to bylo s trenéry, kteří asi také podlehli menšímu uspokojení.

Neuvítal byste v nejvyšší krajské soutěži trochu větší konkurenci?
To jsem očekával. Vzhledem k tomu, že podnikám, tak ovšem vím, že situace je všude čím dál horší. Něco jiného je samotný fotbal a něco jiného je ekonomika.

Když se podíváte na úroveň přeboru, nepřipadá vám, že jde trochu dolů?
Máte plnou pravdu. Když se hrál společný východočeský přebor, bylo to něco jiného. Od rozdělení je jasné, že úroveň obou krajských přeborů je o něco slabší. Některé týmy jsou dokonce hodně slabé.

Po uplynulé sezoně u vás skončil kouč Košátko. Co bylo důvodem?
I když je Košátko můj kamarád, tak jsem se prostě rozhodl k jeho odvolání a dál se v tom nebudu pitvat.

Jeho místo zaujal Bohuslav Pilný. Co si od něho slibujete?
Od Bohouše Pilného si slibuji, že hře mužstva dá trochu nějaký řád a bude na place cítit. Zkrátka doufám, že to bude takové, jaké by to mělo být. Vrací se po dvou a půl letech. Má nyní velkou šanci. Jinak k nám sháním hráče, kteří působili na prvoligové úrovni. Měli by tu být tři čtyři. Když je Bohouš vezme pod svá křídla, myslím, že by to mělo k něčemu vést.

S jakými plány vstoupíte do divize?
Zcela otevřeně vyhlašuji boj o první místo.

Dojde k velké obměně kádru?
Už jsem získal Svobodu, který hrál v minulosti za Slavii a naposledy působil v Kolíně. Jde sem útočník z Michalovců, kde kopal stabilně. Také přijde Knobloch a další. Asi pět hráčů jsem naopak už více méně vyřadil z kádru. Stejný počet, možná i šest lidí bude v týmu nových. Půjde o kvalitní fotbalisty, kteří musí být na hřišti o osmdesát procent lepší.

Kdy Převýšov zahájí přípravu na divizní boje?
Letní příprava začne soustředěním v Žíželicích jedenáctého července.