Husarský kousek se podařil fotbalistům hradecké Olympie. Třetí rok po sobě slaví postup. Po nováčkovské sezoně v České fotbalové lize se posouvají o patro výše, do Fortuna národní ligy. Byť skončili v tabulce na druhém místě. Vítězné Jirny totiž na rozdíl od východočeského celku nesplnily licenční podmínky pro účast v profesionální soutěži. „Šavle" ovšem druhou ligu v Hradci Králové hrát nebudou, neboť se přesouvají na pražský Strahov.

O úspěšné sezoně, o postupu do FNL i o nadcházejícím působení v hlavním městě hovořil pro Deník Miloš Sazima, hlavní trenér mužstva a zároveň předseda představenstva klubu.

Miloš SazimaZdroj: archiv DeníkuV závěrečném kole jste se už nedokázali vrátit na první příčku, mrzí to hodně?
Mrzelo, ale na druhou stranu bylo Jirnům odečteno šest bodů. Pokud by k tomu nedošlo, v posledním kole bychom v podstatě soutěž dohrávali.

Přesto jste i z druhého místa postupujícím týmem. Posun o soutěž výš se vám povedl třetím rokem po sobě. Slavilo se pořádně?
Hráči si určitě závěr sezony oslavili. (usměje se) Vedení klubu začalo téměř okamžitě pracovat na další sezoně ve vyšší soutěži. Času mnoho není.

V čem jste spatřoval největší pozitiva při hře svého týmu?
Domnívám se, že jsme dokázali přenést věci z tréninkového procesu do utkání ve větší míře než naši soupeři. V jarní části soutěže jsme nastřádali více bodů než na podzim, což v konečném účtování stačilo na druhé místo. Jako nováček třetiligové soutěže tak musíme být spokojeni.

Kde jste byl naopak méně spokojen?
V průběhu podzimu jsme měli fázi, kdy jsme tři utkání po sobě prohráli. Mrzí také porážka doma od Tachova, ale musím sportovně přiznat, že to bylo snad nejlepší utkání s jedním z nejkvalitnějších soupeřů, které jsme v České fotbalové lize absolvovali.

Jaké největší rozdíly jste pociťoval mezi divizí a ČFL?
Jednoznačně v nasazení hráčů a jejich kvalitě.

Pro druholigovou soutěž se přesouváte do Prahy na Strahov. Co bylo hlavním důvodem?
Především to, že náš areál v Kuklenách této soutěži absolutně nevyhovuje. A pak vstřícnost jednání s představiteli Fotbalové asociace České republiky, kteří chápali naši situaci.

Řešili jste i jiné varianty nového domoviště?
Popravdě řešili, ale shodu jsme s nikým nenašli.

Dají se očekávat velké změny v kádru a jeho patřičné zkvalitnění. Údajně už nebude v týmu pokračovat zkušený Piták. Můžete prozradit další hráčské rošády?
Karel se podle očekávání rozhodl budovat svoji trenérskou kariéru v pražské Slavii a věnovat se hráčské kariéře na nižší úrovni tak, aby všechno bez problémů skloubil. O posílení hráčského kádru samozřejmě intenzivně jednáme, ale v tuto chvíli nemůžu prozradit žádná jména.

Jaké ambice budete mít ve Fortuna národní lize?
Rádi bychom se v soutěži udrželi, ale víme, že to bude nesmírně těžký úkol.