S bezbrankovou remízou můžete být asi těžko spokojeni…
Určitě jsme chtěli vyhrát. Nedá se nic dělat. Snad to bude příště lepší.

Vás osobně musí nejvíce mrzet neproměněná penalta. Je to tak?
Věřil jsem si, ale bohužel to dopadlo, jak to dopadlo. Ve fotbale se to stává.

Byl jste na ni určen?
Trenér nikoho neurčil. Jak už jsem říkal, věřil jsem si.

Kopl jste ji, jak jste chtěl?
Byl jsem rozhodnutý ji kopnout doprostřed nahoru. Na brankáře jsem se už při rozběhu nekoukal. Bohužel to nevyšlo. Míč letěl moc nízko a trefil gólmanovy nohy.

V 70. minutě jste měl ještě jednu velkou šanci. Ve výborné pozici jste však hlavičkoval přímo do brankáře. Nešel míč umístit lépe?
Asi ano. Měl jsem míč trochu za sebou a hlavičkoval v záklonu. Gólman byl v pohybu, chtělo mu to dát do protisměru. Nevyšlo to.

Bylo jinak těžké prosadit se proti soupeřovým zadákům?
Je to pořád to samé. Soupeři k nám otevřený fotbal jezdit hrát asi často nebudou. Pokud se chceme v tabulce posunout nahoru, musíme podobné šance, jaké jsem měl já, proměňovat.

--------------------------------------------------------

Podobné výkony fanoušky odradí

Nepoznával jsem je. V generálce na start jarní části druhé ligy s Bystrcí čišelo z hradeckých fotbalistů pořádné sebevědomí, akce střídala akci, po přesných kombinacích se rodily šance a také góly. A v neděli při mistrovské bezgólové premiéře s Opavou? Řečeno jedním slovem: bída.

Proč taková proměna? Vysvětlení pro rozpačitý výkon se hledá těžko. Trenér Oldřich Machala z toho musí mít ještě dnes hlavu „v pejru“. Bojovnost a nasazení se jeho svěřencům upřít rozhodně nedá. Jenže tyto vlastnosti výrazně dominovaly nad ryze fotbalovými schopnostmi. Svádět řadu nepřesností a nakopávaných míčů na s přibývajícími minutami horšící se terén, by bylo laciné. Kdyby alespoň padaly góly. Jenže ani v tomto směru nebylo „votrokům“ přáno. Lze jen spekulovat, nakolik s psychikou domácího týmu zacloumala Dvořákem zahozená penalta ve 20. minutě.

„Chceme do ochozů přilákat co možná nejvíce lidí. Rádi bychom si vychovali fanoušky budoucnosti.“ I tyto věty zazněly na tiskové konferenci před začátkem jarní části soutěže z úst ředitele klubu Richarda Jukla. Podobné výkony jako s Opavou však příznivce „votroků“ od návštěvy utkání spíše odradí. To by si hráči měli uvědomit.

Pavel Král