Postup do ČFL. To je jasný cíl fotbalistů Olympie Hradec pro jarní část divize. Aby ne, vždyť má tým v čele tabulky osmibodový náskok na druhé Živanice.

Střelci v zimní přípravě: 4 branky – Jukl; 3 – Očovan; 2 – Demeter; 1 – Ptáček, Novotný, Krejčík, Ličman, Kuťák.

„Domnívám se, že náš kádr je z celků divize C nejkvalitnější a právem jsme na prvním místě. Očekávám, že výsledkově navážeme na podzim a ještě zkvalitníme herní projev," hlásí před startem jara trenér a zároveň prezident klubu Miloš Sazima, jenž v zimní pauze vystřídal u kormidla Michala Lesáka.

Miloš Sazima.Kde probíhala zimní příprava?
S tréninkovými podmínkami musíme být spokojeni. Umělé trávy ve Farářství i na Slavii v Orlické Kotlině jsou na zimu v Hradci ideální tréninkové plochy. Děkujeme i vedení FC Hradec, že nám umožnilo některé tréninkové jednotky absolvovat na umělce v areálu Všesportovního stadionu, i když kvalita, jak všichni víme, za zmíněnými areály zaostává.

K nabírání potřebné kondice jste absolvovali také lednové soustředění v Trutnově…
Zázemí i podmínky byly na vysoké úrovni. Využili jsme tam hřiště s umělou trávou, okolní terén i fitcentrum. Vše, co jsme si naplánovali, se nám podařilo odtrénovat. Přípravné zápasy především s týmy z vyšší soutěže nám ukázaly, že bychom s kondicí neměli mít žádné problémy. Pro náš herní styl je kondice důležitá a chceme z ní v utkáních těžit.

František Bárta st., výkonný ředitel FC Olympia:„V zimní přípravě pro náš dlouhodobý a předem avizovaný cíl (postup) hráči i realizační tým udělali maximum. Věřím, že těžkou přípravu v soutěži zúročí a fanouškům i sponzorům nabídnou v příští sezóně ČFL. Přeji také všem marodům a rekonvalescentům, aby se co nejdříve zapojili do tréninků i zápasového zatížení."

Jste tedy spokojen s přípravnými duely?
Výsledkově se nám příprava relativně podařila, ale na herní stránce je potřeba ještě usilovně pracovat. Potěšily nás výsledky s kvalitními třetiligovými týmy jako jsou Vltvavín, Převýšov či Mohelnice. Budou snad pro hráče povzbuzením do další práce.

Došlo ke změnám v kádru oproti podzimu?
Kádr jsme doplnili o dva hráče – Jukla a Malinského. Naopak dva hráči odešli – Hofman a Omovie. Domnívám se, že náš kádr je z divizních týmů v naší skupině nejkvalitnější a právem okupujeme první příčku tabulky. Očekávám, že navážeme výsledkově na podzimní část a ještě zkvalitníme herní projev.

O víkendu jste v generálce porazili Kratonohy 2:1…
Generálka splnila očekávání. Hráli jsme se soupeřem, který dokonale namodeloval divizního protivníka. Přijel víceméně bránit, my jsme museli překonávat obranný val a soustředit se na zachycení brejkových situací. Přestože jsme nemohli nasadit do utkání šest hráčů a Klapka nastoupil až do druhé půle, zlepšenou hrou ve druhé části jsme utkání zvládli vítězně. I když brankový rozdíl měl být mnohem vyšší. Neproměňování vyložených šancí bylo v tomto utkání naší největší slabinou.