Přitom dlouho to vypadalo, že mužstvo zamíchá postupovými kartami. Hrající asistent JAN SCHEJBAL hodnotí uplynulou sezonu velmi pozitivně.

Do jarních odvet jste šli ze druhé postupové příčky, ale v konečném součtu jsme skončili o stupínek níž. Jste zklamaný?
To v žádném případě. Naším předsezonním cílem bylo, abychom se pohybovali v horních patrech tabulky a abychom předváděli pěkný fotbal. Myslím si, že dosaženým umístěním se podařilo splnit to, co jsme chtěli.

Na jaře jste ztratili osmnáct bodů. Čím si to vysvětlujete?
Těch ztrát bylo opravdu dost. Na druhou stranu jsme v jarní části pouze dvakrát prohráli, což není špatné. O osudu soutěže se podle mého názoru rozhodlo v prvních čtyřech jarních kolech. Premiéru jsme zvládli, v domácím prostředí jsme zdolali Lázně Bělohrad 3:1. Následovala trojice zápasů, po které byla naše chuť pokračovat v soutěži na bodu mrazu. V Kunčicích jsme o tři body přišli v nastaveném čase gólem z penalty. Poté muži v černém zrežírovali naši prohru s béčkem Nového Bydžova. Vrcholem bylo divadelní představení ve Vrchlabí, kde jsme polovinu zápasu hráli jen v osmi lidech, neboť jsme dostali tři červené karty. V tu chvíli jsme si všichni říkali, jestli má vůbec cenu ve fotbale pokračovat. Ale soutěž jsme nakonec dohráli.

Mužstvo v průběhu sezony doplatilo právě na herní nedisciplinovanost…
S tímto názorem nesouhlasím. Všech pět červených karet jsme dostali ve třech již zmíněných zápasech. Já osobně jsem dostal dvě a v žádném případě si nemyslím, že jsem je dostal z nedisciplino­vanosti. Mám na to prostě jiný názor, víc to nebudu komentovat.

Držíte jeden primát, a sice nejvíce remíz ze všech účastníků.
To je pravda, ale ke chlubení to moc není. Některých nerozhodných výsledků si cením, jako třeba s Dobruškou a Roudnicí. Jiné byly zbytečné, například s Milíčevsí nebo Hořicemi.

Kdo patřil k oporám?
Všichni hráči, kteří v jarní části dostali šanci, si odehráli své, za což jim děkuji. O nikom nemohu říci, že by mě vyloženě zklamal. Ale na druhou stranu se nenašel nikdo, kdo by svými výkony a dobrou formou strhl ostatní k ještě kvalitnější práci na hřišti.

Postup do krajského přeboru si vybojovaly rezerva Nového Bydžova a Kunčice. Překvapilo vás to?
Obě mužstva šla tvrdě za postupem, což se jim nakonec asi po zásluze podařilo. Pokud jde o ostatní celky, tak se mi nejvíce líbila Dobruška, kterou favorizuji jako jednoho z adeptů na postup v příštím ročníku.

Kdy začnete přípravu na novou sezonu?
Začali jsme již 9. července. Rádi bychom sehráli šest přípravných zápasů. K žádným velkým změnám v týmu nedojde. Novou tváří by měl být Roman Brzek, rádi bychom ještě získali jednoho defenzivního hráče. Tým zřejmě opustí dva fotbalisté. Mužstvo je podle mého názoru dobře poskládané. Pokud bude tréninková morálka na odpovídající úrovni, tak by se Libčany měly pohybovat v horní polovině tabulky i v příští sezoně.

Koho v nadcházejícím ročníku favorizujete na postup?
Jak jsem již naznačil, mým favoritem je Dobruška. Podle mých informací se do krajského přeboru budou chtít rychle vrátit Červený Kostelec a Jaroměř. Podcenit se nedají ani oba nováčci.

Jan Skalička