Coby nováček se v krajském přeboru prezentovali ve velmi dobrém světle. Dokladem vydařeného podzimu je umístění „na bedně". Fotbalisté Libčan jsou po první polovině soutěže na třetí příčce, když v patnácti duelech posbírali čtyřiatřicet bodů.

Jak sám přiznává předseda klubu Jan Schejbal, s dosavadním vystoupením týmu v této sezoně je nadmíru spokojen. „Na bronz se bude přes zimu koukat určitě dobře. Bylo by příjemné neklesnout níže i v konečném umístění," přál by si šéf SK Libčany.

Jan Schejbal.Zdroj: archiv SK LibčanyBude v Libčanech panovat po podzimních výkonech pohodová zima?
Osobně jsem nadmíru spokojen, na bronz se bude koukat určitě dobře. Bylo by příjemné neklesnout níže i v konečném umístění.

Velmi dobrá ofenziva, nejlepší defenziva v soutěži. Lze vůbec něco týmu vytknout?
Vždycky je co zlepšovat a to jak ve hře dopředu, tak i ve hře dozadu.

Není pro vás až trochu překvapením umístění na třetím místě a zisk 34 bodů? Nebo jste něco podobného před sezonou v koutku duše čekali?
Jak jsem již řekl, třetí místo je příjemné. Před dvěma lety jsme sestoupili z přeboru se 37 body, takže ještě vyhráno nemáme. (usměje se) Navíc to při pohledu na divizi vypadá, že z přeboru asi sestoupí více jak jedno mužstvo. Před sezonou jsem trenéru Hofmanovi říkal, že je zde podle mého názoru hráčský potenciál, který by se měl umístit do pátého místa, takže jsem tedy tak trochu doufal.

V čem váš tým během podzimu nejvíce vynikal?
Nevím jestli vynikal. Mužstvo včetně trenérů je spolu v podstatě rok a půl, což je znát. Navíc se nám oproti minulým sezonám vyhýbala zranění. Hlavním faktorem postavení v tabulce je tréninková morálka, která se oproti předchozím rokům rapidně zlepšila. Mužstvo trénovalo třikrát týdně až téměř do konce podzimu, což zde nepamatuji.

Na svém kontě máte cenné skalpy Nového Bydžova a Červeného Kostelce. Čím se vám podařilo oba vedoucí celky skolit?
Obou vítězství si velmi ceníme. Utkání se nám povedla. Trenéři mužstvo na tyto zápasy dobře připravili. Rozhodly i momentální individuální výkony některých hráčů.

Přestože jste nováčkem, ve svém středu máte mnoho hráčů, kteří mají zkušenosti i z divizní soutěže. Sehrálo to svoji úlohu ve výkonech a výsledcích mužstva?
Mužstvo dosáhlo dobrého umístění jako kolektiv. Neřekl bych, že tým má nějakou hvězdu, která by měla lví podíl na výkonech. Jsem rád, že do mužstva výborně zapadli Mašek s Kollárem, kteří pozitivně zvýšili konkurenci v týmu.

Porovnejte krajský přebor a I. A třídu, v níž jste v uplynulé sezoně působili. Jak velký výkonnostní rozdíl je mezi těmito soutěžemi? A v čem nejvíce?
Je to samozřejmě vyšší soutěž, ale pokud si dobře vzpomínám, několik let zpátky se nestalo, že by nějaký nováček přeboru okamžitě mířil zpět do I. A třídy. Odhaduji, že tomu tak bude i letos. My, Lázně Bělohrad, ani Hořice nesestoupí. Naopak některá mužstva by v současném složení měla problém i v I. A třídě. Zimní přestávka může ovšem kartami zamíchat úplně jinak, což tak trochu předpokládám.

Jak bude probíhat zimní příprava?
Zimní příprava bude probíhat na hradeckých umělých površích, včetně přátelských duelů na nové umělé trávě Všesportovního stadionu. Dojde i na krátké soustředění v Krkonoších.

Nějaké výraznější změny v kádru by zřejmě neměly nastat, potvrdíte to?
Výrazné určitě ne. Někteří hráči budou na jaře více pracovně či studijně vytíženi, proto bychom chtěli dva hráče přivést. Závěrem bych chtěl poděkovat všem hráčů, trenérům, realizačnímu týmu a především výborným fanouškům, kteří nás povzbuzují nejen v domácích zápasech. Všem přeji klidné vánoční svátky a úspěšný nadcházející rok.