Krajský přebor

Slavia Hradec – Rychnov n. K. 2:0

Josef Pleskot, trenér Slavie Hradec Králové: „Do zápasu jsme nastupovali s cílem potvrdit vítězství z Bydžova, což se nám díky brankám v závěrečných fázích obou poločasů povedlo. S body jsme spokojeni, pouze zranění Davida Chobotského nám rozšiřuje marodku a komplikuje situaci."

Dobruška – Libčany 5:1

Jan Schejbal, předseda SK Libčany: „Veledůležité utkání jsme vůbec nezvládli. Prospali jsme vstupy do obou poločasů, což rozhodlo. Nyní se musíme soustředit na sobotní zápas s Broumovem, který bude vzhledem k vývoji v divizi klíčový v sestupových bojích."

Úpice – Kratonohy 0:5

Martin Nun, hrající trenér Kratonoh: „Na zápas do Úpice jsme odjížděli jen s jedním cílem – vyhrát. Po dvaceti minutách bylo rozhodnuto a v pouťovém tempu jsme navyšovali skóre. Domácí za devadesát minut jen jednou vystřelili na naši branku. Je škoda, že naše produktivita nebyla lepší, zápas mohl skončit desítkou. Domácí předvedli výkon na úrovni I. B třídy. Naši kluci oslavili výhru a zároveň narození dcery svého spoluhráče Jirky Štěpánka. Ať roste ve zdraví."

Broumov – Chlumec n. C. 1:0

Jan Kraus, trenér Chlumce nad Cidlinou: „Rád bych hodnotil fotbal, ale na broumovském hřišti se fotbal hrát nedá, tudíž to byl boj a v něm byli domácí o gól úspěšnější."

Jaroměř – Vysoká n. L. 1:1, na penalty 5:6

Karel Vítek, trenér Vysoké nad Labem: „V úvodu byla lepší Jaroměř, která šla do vedení. Poté jsme přidali a domácí přehrávali. V obou poločasech jsme si vytvořili tři dobré šance, avšak územní převahu jsme zúročili až v nastavení, kdy se nám konečně podařilo vyrovnat. Regulérní branku jsme sice dali už v 71. minutě, ale tu nám rozhodčí chybně neuznali. K tomu gólman domácích a hráč číslo 11 měli obdržet červenou kartu. Druhý bod z penaltového rozstřelu, v němž nás podržel brankář Menšl, jsme si za nezměrnou vůli a snahu zasloužili."

Olympia Hradec – Nový Bydžov 6:1

František Bárta, vedoucí mužstva Olympie Hradec Králové: „Zápas byl prakticky rozhodnutý již ve 12. minutě, kdy jsme šli do dvougólového vedení. Po zbytek utkání jsme kontrolovali hru a může nás těšit, že jsme se poprvé v jarní části sezony dokázali výrazněji střelecky prosadit."

Pavel Obermajer, hrající trenér Nového Bydžova: „Vítězství domácích je zasloužené. Myslím si však, že jsme měli docela dost příležitostí, abychom konečný výsledek zmírnili. Důležitá utkání nás čekají v příštích týdnech."

I. A třída

Třebeš – Třebechovice p. O. 0:2

Třebeš: Heřman – Kunc, Zbořil, Vlach (73. Kosyak), Bielčík – Krykorka, Farkaš, Drapák (46. Tošovský), Vlkanova – Sobotka (73. Kollár), Majer. Třebechovice: Szöke – Horák, Pokorný, Kolínek, Hruška – T. Lukášek (62. R. Bíl), Želízko, M. Bíl (70. Kouba), M. Lukášek – Lochman (87. Malý), Věříš (46. Žaloudek).

Petr Mrkvička, trenér Třebše: „Celé utkání jsme odehráli velice vlažně. Soupeř z Třebechovic pod Orebem působil fotbalovějším dojmem. Hosté své šance proměnili, zatímco my jsme ze třech dobrých možností branku nevstřelili a tak jsme po zásluze prohráli. Pochvalu zaslouží trojice rozhodčích."

Petr Silbernágl, trenér Třebechovic pod Orebem: „Zasloužené vítězství. Za celé utkání jsme si vytvořili více gólových příležitostí, z nichž dvě jsme proměnili. Mužstvo zaslouží pochvalu za zodpovědný výkon. Ke kvalitnímu průběhu utkání přispěla i trojice rozhodčích."

Trutnov B – Nový Hradec 1:1, na penalty 2:3

Nový Hradec: Sedláček – Kotouček, Hloušek, Kašpar, J. Jindra – Linder, M. Jindra, Bendig, Přiklopil – L. Jarotek, A. Jarotek.

Václav Vašata, předseda FC Nový Hradec Králové: „V jedenácti lidech a s Martinem Šmídem na lavičce, to byla záruka úspěchu. Škoda nevyužitých šancí. Tentokrát to byl zodpovědný a bojovný výkon na tři body. Tímto bych rád poděkoval Milanu Frýdovi za dobrou a plodnou spolupráci, popřál mu hodně úspěchů v dalších případných štacích. Po vzájemné dohodě jsme ukončili spolupráci. Dále půjdeme cestou vlastních zdrojů. Tréninková docházka a zájem o fotbal jsou takové, jaké jsou. Tato cesta bude levnější a snad dostačující."

Ohnišov – Roudnice 2:2, na penalty 1:4

Roudnice: Tomek – Mikan, Brendl, Židík, Jakub Krejcar – Novák, Bárta, Pejchal, Tomeš (60. Koblížek), Jan Krejcar (80. Vlasák) – Kmoníček.

Vladislav Koudelka, trenér Roudnice: „Opět jsme do zápasu vstoupili aktivně a po pětadvaceti minutách jsme vedli 2:0. Místo toho, abychom soupeře dorazili dalšími brankami, tak uděláme chybu a soupeř sníží. Ve druhém poločase už to byl jenom boj, který moc fotbalové krásy nenabídl. Domácí srovnali skóre ke konci zápasu z trestného kopu. Penalty jsme znovu strhli na svoji stranu. Hráčům vytýkám, že dopředu chtějí hrát všichni, ale dozadu se jim moc bránit nechce."

Kunčice – Bílá Třemešná 2:3

Kunčice: Moník – Koza, J. Pechar, Rohlíček, Žahourek (46. Zounar) – Charvát (80. Hornych), Laštovička – Javůrek (46. P. Vítek), A. Hůlka, Karabinoš (46. Kašprišin) – Šulc (72. Zákravský).

Petr Hypius, trenér Kunčic: „I když jsme hráče upozorňovali na důraznou a tvrdou hru soupeře, tak hra byla přesně opačná. Nakopávali jsme míče do soubojů a soupeř z nich těžil. Po zásluze se ujal dvoubrankového vedení po našem nedůsledném bránění ve středu pole. Do přestávky se nám podařilo snížit a vytvořit si naději pro druhý poločas. Do něho nastoupilo úplně jiné mužstvo. Od začátku jsme si vytvořili místy až drtivý tlak, ale vyrovnat se nám podařilo až v poslední minutě. I když jsme hráče brzdili v euforii, tak to dopadlo přesně opačně. Soupeř nakopl po rozehrání míč před vápno a tam v převaze jeden z hostujících hráčů vymetl šibenici naší brány. Je to škoda, jelikož jsme se na vyrovnání dost nadřeli a po chybě jsme ztratili body. Pokud si však kluci neuvědomí, že musejí i plnit taktické pokyny a půjdou si jen zahrát, tak to potom dopadne takhle. Na druhou stranu se není čemu divit, když bez odehrání jediného zápasu se propadneme z třetího na osmé místo."

Fotbalisté Černilova měly o uplynulém víkendu volno.