„Krmi mi říkal, abych víc střílel ze střední vzdálenosti. Tak jsem ho poslechl a takhle to dopadlo," usmíval se střední záložník Hradce Králové.

„Votroky" čeká už v úterý derby s Pardubicemi. Schwarz očekává válku. Doslova. „Pardubice jsou zdravě agresivní, jdou si za svým, ale my tam jedeme vyhrát," sebevědomě hlásí.

České Budějovice byly rozjeté, na jaře ještě neprohrály a vy jste s nimi vyběhli 3:0. Vyšlo vám vše, na co jste sáhli?
Příprava na zápas nám vyšla náramně. Věděli jsme, co hrajou, že si musíme dát pozor na Kaloda a  že sami musíme hrát po zemi, napadat a hodně běhat, protože oni moc běhavý tým nemají. V prvním poločase jsme to do puntíku plnili a díky naší aktivitě jsme vedli 3:0. Druhý poločas jsme si po nepřesné malé domů a vyloučení Radima Ottmara zkomplikovali. Přežili jsme penaltu, ale myslím, že i kdyby ji Kalod proměnil, že bychom to stejně dotáhli. Soupeř žádnou další šanci už neměl.

Sám jste vstřelil dvě branky. Ta první by mohla aspirovat na gól měsíce.
Krmi (Pavel Krmaš) mě nabádá, abych víc střílel ze střední vzdálenosti. Tak jsem ho poslechl a takhle to dopadlo. (usmívá se)

Po faulu na Vlkanovu jste následně proměnil penaltu. Byl jste na ni určený?
S Pázlíkem (Pázlerem) jsme se na sebe podívali a já si vzal balon. Podobná situace nastala ve Frýdku, kdy jsem penaltu nechal Pavlovi Černému. Nechtěl jsem si znovu vyčítat, že jsem na ni nešel. Dopředu jsem věděl, kam budu střílet.

V samém konci první půle zvyšoval na 3:0 Jan Pázler, který na svůj 14. gól čekal od prvního jarního kola. Ulevilo se mu?
Určitě. Je to pro něj skvělé, poslední zápasy to nebylo ono, ani se moc nedostával do šancí. Teď se Pázlík probudil, v Budějovicích měl jednu možnost a hned dal gól. To je přesně on. Doufám, že v úterý v Pardubicích se trefí zase.

Vedoucí Znojmo prohrálo doma s Pardubicemi, Karviná zvládla duel se Sokolovem. Tři mužstva reálně bojující o postup jsou srovnané ve třech bodech. Bude to boj až do konce?
Nekoukáme dopředu, nic neplánujeme. Do Budějovic jsme jeli vyhrát, teď jedeme vyhrát do Pardubic. Nikdo za nás postup neuhraje. Každý víkend může dopadnout jinak, tabulka se může změnit. Třeba Znojmo jede do Varnsdorfu, kde se nehraje nikomu lehce. Myslím, že o postupu rozhodnou maličkosti.

Co čekáte od derby?
Válku! V Pardubicích bývá měkčí hřiště, oni jsou zdravě agresivní a jdou si za svým. Přijdou lidi, bude to hodně vyšperkovaný zápas. Vyhraje tým, který bude víc bojovat.