Druhá fotbalová liga – 22. kolo: FC Hradec Králové – FK Baník Sokolov se hraje v neděli od 17 hodin.


Hradeckým fotbalistům bude tentokrát na Všesportovním stadionu od 17 hodin vzdorovat čtvrtý tým druholigové tabulky – Baník Sokolov.

Jeho hráči mají v nohou středeční dohrávku v Třinci. A jen tak na ni nezapomenou. Důvod je prostý. Téměř devadesát minut museli odehrát v početním oslabení. Po třiceti vteřinách přišli o vyloučeného Kaplana, a ke všemu z nařízeného trestného kopu záhy inkasovali. Ten gól se nakonec ukázal být rozhodující. Mužstvo Sokolova se však ani v nejmenším nemělo zač stydět. I v deseti dokázalo soupeři pořádně zatápět. Vyrovnání bylo na spadnutí. „Přirovnal bych to k našemu výkonu ve Vítkovicích. Tam jsme do toho taky šlápli, až když nám vyloučili brankáře Lindra. Kluci si uvědomili, že nic samo nepřijde. Ve stejné roli se v Třinci ocitl Sokolov, ale jemu se na rozdíl od nás obrat v utkání nepovedl, přestože si šance vytvořili. Snad už ani nemá cenu říkat, že nás čeká velice těžké utkání,“ pronesl kouč Václav Kotal.

Kvalita soupeřova kádru je nesporná. Největší hrozbu představují útočníci Mlika s Radzinevičiusem. Opomenout nelze ani exhradeckého Olega Duchniče. V sestavě se navíc s největší pravděpodobností objeví uzdravený špílmachr Pilař. „V útočné fázi jsou opravdu silní. Nezbývá nám než se s tím znovu vypořádat a udělat maximum pro dobrý výsledek,“ má jasno hradecký lodivod.

Nutnost zvládnout zítřejší duel je zřejmá. Dnes je totiž na programu druholigový šlágr mezi Zlínem a Ústí nad Labem. Ať už dopadne jakkoliv, Hradec by se v případě výhry některému z konkurentů v boji o postup vzdálil. „Nemá cenu spekulovat, co by pro nás bylo lepší. Nechme to osudu. Výsledek vědět samozřejmě budeme. Naše koncentrace se však jednoznačně musí upínat na Sokolov,“ zdůrazňuje Kotal, který znovu vsadí na osvědčenou jedenáctku. S jedinou výjimkou, a tou je post brankáře. Místo distancovaného Lindra se mezi tyčemi objeví David Šimon. „Ve Vítkovicích přišel na hřiště v těžké situaci. Prohrávali jsme 1:0 a on hned čelil přímému kopu. Vypořádal se s tím perfektně. Bylo znát, že je zkušený. Nenechal se rozhodit. Klid a jistotu přenesl i na spoluhráče. Prokázal svou platnost v týmu.“

A jen pro úplnost: na podzim „votroci“ v Sokolově vyhráli 2:1 (Fischer, Pilař). Jakékoliv vítězství by hradečtí fanoušci jistě brali i tentokrát. O tom není třeba diskutovat. Partnerem utkání 22. kola je Deník.