Mezi náhradníky se objevili i gólman Radim Ottmar, jenž začal sezonu jako kapitán, a nejlepší střelec Jan Pázler.

„Bylo to těžké,“ popisuje rozhodnutí posadit velká jména Havlíček.

Takové kroky musel udělat i proto, že se Votrokům ve druhé lize podzim rozhodně nevydařil. Jsou až desátí, boj o návrat mezi elitu je zatím marný.

Případ Ottmar

Vlasatý gólman začal sezonu jako jasná jednička, na levý rukáv natahoval kapitánskou pásku.

Jenže několikrát zachyboval, k tomu se mužstvu nedařilo. Výměna brankáře také může mít i psychologický dopad na mužstvu, může ho nakopnout, zvýšit jeho soustředění.

Havlíček a spol. poslali Ottmara mezi náhradníky po domácí prohře se Sokolovem. „Oťas je charakterově správně nastavený, měl za sebou minulý ročníkv lize, kdy byl nejlepším hráčem,“ vysvětluje trenér, proč byl verdikt složitý.

„Ale chybičky tam byly a vnímal to i Oťas. Kdybychom zápasy přesto výsledkově zvládli, asi bychom do toho nesahali,“ upozorňuje kouč i na vliv nedobré kondice celého mužstva.

„Oťas to těžko kousal, ale v tréninku pracoval perfektně a Jirku Lindra podporoval. V zimě se o to zase porve,“ věří Havlíček.

Případ Pázler

Nejlepší střelec druhé ligy se ocitl mezi náhradníky například při zápase na Strahově s Olympií. Pázler nebyl v základu, místo něj dostal šanci Jakub Šípek.

„Honza v té době doplatil na to, že se nedařilo celému týmu,“ objasňuje tah Havlíček.

„On je hráč, který se umí pohybovat v šestnáctce, umí dát gól. Nepotřebuje běhat někde na půlce,“ upozornil trenér.

Na Olympii chtěl, aby mužstvo hrálo na rychlé protiútoky, a tak vybral dravce Šípka. Hradec měl kupu šancí, ale gól nakonec dal supernáhradník. Samozřejmě, prosadil se Pázler.

Byla to jedna z jeho dvanácti branek na podzim, proto je nejlepší střelec soutěže. „Honza je občas kritizovaný, jak hraje, ale já to tak nevidím. Každý přidává svůj dílek a on jich přidal měrou vrchovatou,“ říká Havlíček.