K silné kontroverzi došlo během i po utkání v Mostě mezi hradeckými fanoušky a hráči. Kotel měl prý hrubě urážet Jaroslava Zeleného.

Celá věc došla tak daleko, že kapitán Adrian Rolko po vítězství 1:0, které zařídil v 87. minutě Pavel Dvořák, odvolal spoluhráče z tradiční děkovačky. Půl hodiny po zápase si v emotivní přestřelce zainteresované strany vše vyříkaly. Válka je (snad) zažehnána.

„Vstupujeme do závěrečné fáze soutěže a potřebujeme jednotu, sílu a ne hanlivé pokřiky a urážky. Děkujeme všem fanouškům, kteří i v těch nejvypjatějších chvílích mužstvo podporují a distancujeme se od těch, kteří společné úsilí bortí," uvedl v oficiálním prohlášení Richard Jukl, generální ředitel klubu.

Nebyl adresný, ale k „činu" se přihlásil samotný šéf kotle Jan Kotouček!

V prvním poločase podle svých slov vypěnil a od plic blonďatému záložníkovi vyčinil. Odmítá však, že vulgárně.

„Tím, kdo spustil kritiku na Jardu Zeleného, jsem byl já. Hrál na straně, kde jsem byl. Měl několik výborných náběhů, pak se vždycky cosi stalo a lacině odevzdal balon. Když se to opakovalo, bouchly ve mně saze," vysvětluje situaci Kotouček. „Ano, vynadal jsem mu. Ale  ne způsobem, že bych ho urážel a už vůbec ne sprostě. Jako by mu vyčinil kouč. Chtěl jsem, aby se nakopl a naštval. Třeba Shejbal taky kazil, ale u něj jsem viděl zápal. U Zeleného ne."

Naštvaný kapitán Adrian Rolko po utkání zakázal hráčům vydat se kotli poděkovat. I když je to zcela běžné i po prohraném mači.

„Nehodlám se smířit s tím, že od páté minuty bude někdo z davu řvát nepřípustná, hanlivá a urážlivá hesla na adresu nás hráčů, když se danému jedinci momentálně nedaří. Fotbal se hraje devadesát minut, a zrovna ten daný hráč, kterému se zpočátku nedaří, může třeba na konci utkání rozhodnout v náš prospěch," čílil se Rolko.

Zelený údajně zlobu Kotoučka v kabině těžko vstřebával.

„Co vím, tak ho moje slova nenakopla, ale srazila dolů, což mi je líto. Je to pro mě ponaučení. Nemůžu s hráčem takto komunikovat. Na druhou stranu jsem si myslel, že je psychicky silnější. Podobným stylem řvu při zápase třeba i na svého syna. Aby nedošlo k mýlce, Jardu Zeleného mám rád, znám ho odmalička. Nebylo to nic osobního," říká Kotouček.

Fanoušci si po zápase na hráče počkali, oba tábory se pustily do celkem ostré výměny názorů. Svár byl zažehnán, došlo na podání rukou. I když někteří radikálové z řad fanoušků v prvotní reakci dokonce uvažovali o tom, že budou bojkotovat nedělní domácí duel s Vlašimí.

„Doufám, že excesy z posledních utkání jsme si vyříkali a společně půjdeme dál za naším vytouženým cílem," hlásí Adrian Rolko.

„Myslím, že je všechno v pohodě. Není mezi námi žádný problém. Aspoň doufám," tupí hrany Kotouček.

V Mostě nešlo jen o „kauzu Kotouček". Hradečtí příznivci opakovaně uráželi nejvyššího představitele Fotbalové asociace ČR Miroslava Peltu. Stejně jako před týdnem v Hradci se kvůli tomu přerušoval zápas. Dokonce hrozilo jeho ukončení.

„Ano, tohle se stalo. Byla to frustrace z toho, že David Vaněček neproměnil penaltu. Kotel dal průchod negativním emocím," přiznává lídr kotelníků.

Po schůzce s nejužším vedením klubu, která se konala v pondělí, došlo k dohodě, že nic podobného se v utkání s Vlašimí nebude opakovat.

„Nemáme zájem o „podporu" těch jednotlivců, kteří od první do poslední minuty urážejí vlastní hráče, hráče soupeře, rozhodčí a také představitele svazu. V konečném důsledku totiž škodí hlavně nám. Je jen otázkou času, kdy rozhodčí utkání nejen přeruší, ale i následně ukončí. Určitě tímto nechci házet všechny naše fanoušky do jednoho pytle, ba naopak devadesát devět procent z nich je slušných a podporují nás," prohlásil trenér Luboš Prokopec.

Také jste zvědaví, co se v neděli stane?