Od začátku letní přípravy ladíte formu s týmem prvoligového nováčka. Znamená to tedy, že budete v pražském klubu nadcházející sezonu působit?
Doufám v to, ale ještě zatím nemám nic podepsaného. Nicméně už jsme předběžně s vedením dohodnuti, takže si myslím, že by to mohlo dopadnout.

Ještě na jaře jste však hrál za Kladno. Proč jste odešel?
Přišel nový trenér, a ten měl v hledáčku jiné hráče, takže na této věci moje další štace skončila.

Nelákal vás do svých řad zpět i Hradec Králové?
Byla tam varianta, že bych se vrátil, jenže přišla nabídka z první ligy, a ta se neodmítá.

Pojďme zase k Bohemce. V přípravném období se vám výsledkově daří. Přenáší se herní postupová euforie do tradičního nováčkovského elánu? Je to z výkonů cítit?
Ne ne ne. Řekl bych, že jsme všichni na zemi. Prostě makáme naplno a snažíme se jít za vítězstvím v každém utkání. Hlavní ovšem bude, aby se to přeneslo i do soutěže a kopalo nám to dál. Někdy se můžou vyhrávat přípravné duely a v lize to potom může být úplně jinak, ale doufám, že to tak nebude.

Zatím se ve vaší sestavě točilo hodně fotbalistů, z toho dost cizinců. Komunikace s nimi na hřišti je bez problémů?
Je to bez potíží. Dorozumíme se všichni. Jsou tam dva kluci, co mluví francouzsky a trochu i anglicky. Trenér francouzsky umí, takže to překládá zvlášť. No, a my už taky některé kousky anglicky umíme. V tomhle směru nevidím problém.

Tušíte, že už se v současnosti dává základní jedenáctka dohromady?
Už to pomalinku krystalizuje. Teď už je to jen na trenérovi, jak to bude stavět. Každopádně sestava je ve fázi, kdy se připravuje na první mistrák.

Jaká je vaše pozice?
To se musíte zeptat kouče, a ne mě. (rozesměje se) Nicméně budu určitě bojovat, abych se do základu dostal.

Svá mistrovská utkání budete hrát v azylu na Žižkově. Zkraje srpna tam v úvodním kole hostíte olomouckou Sigmu. Už jste si vyzkoušeli tamní prostředí a trávník?
Ještě ne. Snad se tam dostaneme alespoň na jeden trénink, abychom si to okoukli. Plno hráčů stadion i trávu zná, takže by v tom neměl být sebemenší problém. I kdybychom tam vlétli až do toho zápasu.

Ve kterých patrech ligové tabulky by se podle vás mohlo mužstvo zelenobílých pohybovat?
Plno lidí mi říká, že jsem blázen, ale podle mého názoru, jestli to takhle bude klapat dál a tým to unese, tak do desátého místa určitě.

Po srovnání s Kladnem je tedy střížkovský tým na lepší herní úrovni?
Je to diametrálně odlišné. Tady jsme všichni jedno mužstvo a táhneme za jeden provaz. Jsou tu super kluci, nikdo si na nic nehraje. Máme zkrátka partu, jak má být. Bohužel, tohle mi na Kladně dost chybělo.