Tento byl zaměřen na rozvoj rychlosti v kategorii žáků. Obsahem byla tréninková jednotka s řadou netradičních cvičení předvedená žákovským týmem FC Hradec Králové U15, kterou vedli trenér Vlastimil Frýdek a jeho asistent Tomáš Ibrmajer.

Semináře se zúčastnilo šestadvacet trenérů z šestnácti klubů (Slavia Hradec Králové, Malšova Lhota, Dohalice, Nový Hradec Králové, Třebeš, Třebechovice pod Orebem, Stěžery, Probluz, Červeněves, Syrovátka, Černilov, Miletín, Rasošky, Urbanice, Chlumec nad Cidlinou, Libčany).

Předseda TMK OFS Hradec Vojtěch Dlabáček předal účastníkům obsah tréninku v písemné podobě, který pro ně trenér žáků FC Hradec připravil. K dispozici byla i moderní publikace zaměřená na rozvoj rychlosti ve fotbale. Asistent trenéra poté s hráči provedl zahřátí a rozcvičení, dále řadu individuálních rychlostních a obratnostních cvičení.

V další části tréninku již hráči zdokonalovali svoji rychlost soutěživou formou ve dvojicích. Některá cvičení byla zakončena střelbou na branku. Trenér Frýdek se na závěr semináře dostavil na tribunu za přítomnými trenéry, kde ochotně odpovídal na jejich dotazy zaměřené na zhlédnutý trénink.

V dalším soutěžním ročníku 2016/17 by měly probíhat pro zájemce z řad fotbalových trenérů ukázkové tréninky pro muže, dorost a žáky zaměřené na rozvoj útočných i obranných činností jednotlivce. První z nich, určený pro kategorii mužů, by měl proběhnout v říjnu. Potěšitelný je nárůst zájmu o tyto semináře, které trenérům licence C mohou částečně či úplně nahradit doškolení.

Vojtěch Dlabáček, Lubomír Douděra