Po kategorii mužů a dorostu se tentokrát tréninková jednotka týkala kategorie žáků.

Seminář zahájil předseda TMK Vojtěch Dlabáček a vlastní trénink vedli členové této komise, trenéři mládeže Vlastimil Frýdek a Milan Frýda s žákovským týmem FC Hradec Králové U-14. Trenéři přítomným účastníkům semináře nastínili, co bude obsahem tréninku a předali jim plán tréninku v písemné podobě.

Mezi přihlížejícími byli zástupci fotbalových klubů FC Hradec Králové, Sokola Třebeš, Sokola Myštěves, TJ Velichovky, Sokola Dohalice, Sokola Malšovice, Sokola Stěžery a Slavoje Skřivany, dále předseda Okresního fotbalového svazu Hradec Králové Martin Zbořil, sportovní manažer FC Hradec Králové Róbert Barborík, sportovní lékař Miroslav Havrda s otcem a sekretář OFS Hradec Lubomír Douděra.

Po ukončení tréninku se trenér Vlastimil Frýdek dostavil na tribunu za účastníky semináře a celou tréninkovou jednotku vyhodnotil. Odpověděl rovněž na dotazy přítomných týkající se například zařazení rozvoje vytrvalosti v této fázi soutěžního ročníku i rozsahu zátěže a odpočinku v zařazených průpravných hrách.

Zajímavý byl i jeho názor, že zatímco aplikování náplně tréninkových jednotek pro muže u žákovských týmů není vhodné, obráceně to lze, a tak předvedený trénink mohou přítomní trenéři ve svých týmech využít, i když trénují starší kategorie.

Na závěr předseda TMK Vojtěch Dlabáček poděkoval všem přítomným za účast na této akci, popřál jim ať se jim s jejich týmy daří a pozval je do hlediště i v příštím soutěžním ročníku, kdy by měly probíhat v rámci činnosti TMK OFS Hradec semináře zaměřené na rozvoj síly u jednotlivých věkových kategorií.   (dla, ld)