Před dnešním atraktivním zápasem první fotbalové ligy Hradec Králové – Sparta Praha Deník bývalým hráčům, kteří oblékali dres obou klubů, položil čtyři shodné otázky.

Odpovědi někdejších reprezentantů a fotbalových internacionálů jste mohli číst v průběhu týdne.

Poslední otázka č. 4: Věříte, že Hradec může zopakovat senzační vítězství z minulé sezony, kdy Spartu porazil 2:1?

VRATISLAV LOKVENC: "Proč ne. Porazit může každý každého, stát se to může. Hradec doma podává lepší výkony než venku. Sparta bude oslabená o Matějovského, mohl by to být zajímavý fotbal."

VÁCLAV NĚMEČEK: "Moc tomu nevěřím, jedině vlivem štěstí by Hradec mohl uhrát bod. Jinak předpokládám, že Sparta na východě Čech vyhraje."

PAVEL ČERNÝ: "V minulé sezoně byla jiná situace. Jednalo se o první kolo, po dlouhé době šlo o první zápas Hradce v lize. Panovala euforie, přišla hromada lidí, byla skvělá atmosféra. Každopádně hrát se dá s každým. Klukům věřím, že nějaký bod mohou získat. Ale musí nastoupit sebevědomí a odhodlaní. Hlavně se Sparty se nesmí bát."

JULIUS BIELIK: Proč by ne? Jednotlivé zápasy jsou o momentální formě a o přístupu. Podívejte, Barcelona také ztrácí body s Osasunou. Proč by Hradec nemohl pravidelně trápit Spartu. Předchozí porážku 1:3 v Liberci neberu, teď to bude jiný zápas. Navíc v domácím prostředí."