Pěnčín-Turnov – Hradec B 1:0

Již ve 3. minutě napřáhl Zinke a jeho zblokovanou střelu posílá těsně vedle Melek. Na druhé straně uhasil brejkovou akci domácích Přibyl. Následně Svoboda krásně uvolnil ve vápně Zinkeho, ale jeho střela skončila těsně vedle. V 19. minutě měl velkou šanci Dvořák, ale hlavou branku po trestném kopu Zinkeho těsně minul. Ve 26. minutě se řítil domácí útočník sám na Frydrycha, ale jeho chytrý lob skončil vedle.

Po půlhodině hry rozhodčí po dlouhém nákopu pískl ruku a nařídil penaltu pro domácí. Ruku však neviděli ani domácí, ani hosté. Nařízený pokutový kop Frydrych nadvakrát výborně zneškodnil. V 37. minutě napřáhl k další ráně aktivní Zinke, jeho střela však byla sražena na roh.

Po změně stran byl nadále k vidění vyrovnaný fotbal. Střelba obou mužstev postrádala patřičnou přesnost. Další nebezpečná akce domácích přišla až v 77. minutě. Frydrych však gólovou střelu chytil. Deset minut před koncem vstřelil Svoboda gól, ale opět zasáhli rozhodčí a nepochopitelně odmávali postavení mimo hru.

V době, kdy hráč hostí přebíral přihrávku, byl obránce minimálně metr od něj. Rozhodčí úřadovali dál a tři minuty před koncem byla odpískána druhá sporná penalta pro Turnov. K její exekuci se postavil Jíra a stanovil na konečných 1:0 pro domácí.

Předměřice – Čelákovice 2:1

Pokud někdo hledal v uplynulém divizním kole překvapení, zrodilo se bezesporu v Předměřicích. Ačkoliv Čelákovice přijely na půdu Slavoje v oslabené sestavě, byly v utkání s beznadějně posledním celkem jasnými favority. Od úvodních minut se však zápas ubíral zcela jiným směrem. Byli to právě domácí, kteří svého soupeře zatlačili na vlastní polovinu. Ovšem se střelbou byl Slavoj na štíru. O jedinělou ránu z uctivé vzdálenosti reflexivně vyrazil brankář Hofta na roh. Ve 13. minutě již udeřilo. Karnas se nerušeně mohl s míčem otočit ve vápně a skórovat.

Teprve inkasovaná branka jako by probudila Čelákovické z letargie. Jestli se někdo hodně namotivoval do utkání, byl to předměřický brankář Cejnar, který hostující střelce přiváděl chvílemi k zoufalství. Během krátkého časového úseku si na něm vylámali zuby Mileli, Dozorec i Skuhravý. V poločase tak Slavoj vedl překvapivě, ale zaslouženě 1:0.

Ve druhé části chtěli domácí co nejdéle udržet příznivý stav, ale to se jim nepodařilo. Hosté měli výhodu přímého kopu, k rozehrávce se postavil Dozorec a jeho parádní rána skončila v brance. Míč se odrazil od břevna do zad brankáře Cejnara a následně do sítě. Od té chvíle převzali hosté otěže zápasu do svých rukou a zle zatápěli defenzivě Předměřic. Ale v koncovce byli bezradní. Havlát, Víger, Pecka – to je výčet dalších neúspěšných střelců Čelákovic. Dozorec navíc mířil do tyče.

Zákonitý trest se nakonec dostavil. Pod tlakem hrající Slavoj podnikl ojedinělý brejk, který hosté zastavili jen za cenu faulu. Následný přímý kop proměnil výstavní ranou ve vítěznou branku Krejčík, když z dobrých 25 metrů nefalšovaným „angličanem“ vymetl horní roh Hoftovy branky. Čelákovice v posledních sedmi minutách logicky vrhly všechny síly do útoku. Zákrok podvečera si však skvělý brankář Cejnar schoval na 88. minutu, kdy v pádu vytěsnil Mileliho tvrdou střelu konečky prstů těsně nad. V Předměřicích tak mohli slavit teprve druhé vítězství v sezoně.