Tíživá série 587 minut bez vstřeleného gólu v první lize ho nestraší. „V letošní sezoně to jsou jen dva zápasy. Kdyby to bylo třeba šest kol, tak potom by to byl velký problém, ale takhle ne," říká s klidem sobě vlastním útočník Marek Kulič.

Osmatřicetiletý ostřílený harcovník věří, že fotbalisté Hradce Králové tohle břímě brzy odvalí. Třeba už v nedělním duelu s Mladou Boleslaví (17), tedy proti klubu, kde prožil úspěšné období své bohaté kariéry. V „Bolce" se potkal 
i s Adrianem Rolkem. Oba teď hodlají svůj bývalý klub porazit, spoluhráčům za to vystaví speciální prémie.

V prvních dvou zápasech s Teplicemi (0:0) a v Brně (0:3) jste získali bod, ale mohli jste jich mít víc. Souhlasíte?
Určitě. S Teplicemi se zápas mohl zlomit na obě strany, mohli jsme mít tři body, nebo také žádný. V Brně jsme domácí půlhodiny nepustili za půlku, hráli jsme velmi dobře, ale ztroskotali jsme na šancích. Po přestávce jsme neuhlídali dvě standardy a bylo po zápase. Bohužel…

Hradec čeká v lize na gól už 
587 minut. Vy jste zažil poslední čtyři bezbrankové zápasy 
v sezoně 2012/13 i letošní dva. 
Co je podle vás příčinou, že tahle 
nepříznivá série vznikla?
Já bych nijak nerozebíral, proč vznikla. Jednoduše jsme nedali šance. S Teplicemi byly dvě tři příležitosti, které měly skončit gólem, to samé v Brně. Já jsem tam měl také jednu, poté, co jsem vystřídal. Fotbal je o gólech a my je nedali.

Střelecké trápení vás tedy 
nestraší?
V letošní sezoně to jsou jen dva zápasy. Body jsou sice potřeba, ale já bych z toho zatím nedělal žádnou vědu. Kdyby to bylo třeba šest kol, tak potom by to byl velký problém, ale takhle ne.

Trenér Luboš Prokopec přiznal, že se zakončení dost věnujete. Co byste poradil vy?
Střelbu děláme hodně. Dobré je, že se v zápasech dostáváme do šancí, jen by to chtělo už nějakou proměnit. Trenéři apelují na to, že i na tréninku nelze podcenit ani triviální zakončení, třeba metr od brankové čáry. Děláme cvičení, když někdo vyloženou šanci nepromění, přijdou tresty, kotouly a tak… Je to dobře, na každého musí být vyvíjen tlak, aby se soustředil a zakončení bylo přesné.

V neděli přivítáte Mladou Boleslav, kde jste řadu let úspěšně působil před příchodem 
do Hradce. Jak byste charakterizoval současné mužstvo?
Boleslav má velmi silný, konsolidovaný kádr. Ve čtvrtek hráli v Lyonu, uvidíme, jakou sestavu trenér Jarolím proti nám postaví. On hráče všelijak točí, dopředu nikdo neví, kdo nastoupí.

Boleslavský klub patří z finančního pohledu k nejlépe zajištěným v tuzemsku. Vždy má vysoké ambice, ale svůj potenciál nedokázal nikdy pořádně naplnit. Čím to podle vás je?
Je to pravda, jedná se o velice silný, ekonomicky stabilizovaný klub. Ano, vždy vyhlásí vysoké cíle, ale jednou je splní, skončí druhý třetí a další sezony spadne na sedmé osmé místo a následně zase vybojuje poháry. Tenhle stav je zajímavý, ale těžko říct, co je důvodem.

Vypíšete s Adrianem Rolkem 
na neděli zvláštní prémie?
Kdybych měl já vypisovat prémie proti mužstvům, ve kterých jsem působil, tak bych něco dával pořád. (smích) Ale na Boleslav určitě něco stanovíme.

Krásné roky, super zápasy

Marek KuličHradec Králové - Na Mladou Boleslav má Marek Kulič příjemné vzpomínky. Do středočeského klubu přišel v létě 2005 z Českých Budějovic. Podával výborné výkony, dostal se do reprezentace a po roce a půl po něm sáhla Sparta. Na Letné získal mistrovský titul. 
V létě 2009 se vrátil zpátky do Boleslavi, aby v lednu 2013 zamířil do rodného Hradce Králové. Na východě Čech se stejně jako v Boleslavi setkal s Adrianem Rolkem.

„V Boleslavi jsem prožil krásné roky, sehráli jsme super zápasy. Skončili druzí v lize, vyhráli domácí pohár a zahráli si Evropskou ligu, prostě paráda," zasní se Kulič, který kromě zmíněných klubů v lize nastupoval za Příbram a Lázně Bohdaneč.

Z dob, kdy oblékal boleslavský dres, už v týmu mnoho hráčů nezůstalo.

„Zrovna jsme se o tom bavili s Adrim (Rolkem). Tehdy tam byli gólman 
Mirek Miller, Honza Kysela a za mého druhého působení ještě Magera. To je všechno," vyjmenovává.

V Mladé Boleslavi zažil i současného kouče Plzně Dušana Uhrina mladšího. 
V sezoně 2005/06 společně dovedli Středočechy na druhé místo v lize. Podle Kuliče jsou nynější řeči o odvolání Uhrina z lavičky Viktorie trochu přehnané.

„Myslím si, že to je hodně vyvoláno médii. Teď v posledním kole bylo vidět, že se za Dušana postavili i fanoušci, skandovali jeho jméno, to ho určitě potěšilo. Ale říkám, podle mě je to spíš nějaká mediální hra."