„To víte, že jsme všichni rádi, že jsme se vrátili do důvěrně známého prostředí. Ve zdejším areálu nyní využíváme umělou trávu, která splňuje přísná kritéria, takže se na ní v případě nepříznivého počasí dají odehrát také mistrovské zápasy. K dispozici máme dvě travnatá hřiště, nechybějí ani čisté kabiny," pochvaluje si první muž slavistické střídačky Josef Pleskot.

Bez výrazných posil

Na jarní odvety se „sešívaní" připravují od 17. ledna v domácích podmínkách.

„Trénujeme třikrát týdně a absolvujeme sérii přípravných zápasů. Pouze ve dnech 31. ledna až 2. února absolvujeme kondiční soustředění na horách. Pokud se týká hráčského kádru, tak v tuhle chvíli musím konstatovat, že jsme se spíše oslabili, než posílili. Pro jaro jsme přišli o našeho nejlepšího střelce Dernera (na podzim 7 branek), který se odstěhoval do Prahy a studuje tam. S největší pravděpodobností tak bude hostovat v některém pražském klubu. Hostování u nás skončilo Musilovi (na podzim 2 branky) a vrací se zpět do Olympie. Nezastírám ale, že bych byl rád, kdyby u nás hostoval i na jaře. Na marodce stále zůstávají Špaček a Erber. Naopak po zranění se do přípravy zapojili Ondra Krempa a Linhart. Na hostování k nám přišel Šauer z Volanova, který v Hradci studuje a projevil přání u nás hrát. Z dorostu byl přeřazen talentovaný Filipi," přiblížil aktuální stav kouč.

Nábor nových adeptů

Je tedy jasné, že v budoucnu budou červenobílý dres oblékat převážně vlastní odchovanci, neboť peníze na kvalitní posily klub prostě mít nebude.

„V dnešní době není ekonomická situace v celé republice růžová. Co si budeme namlouvat, movitého sponzora Slavia nemá a hned tak mít asi nebude. Od 15. března bude proto v Orlické Kotlině zahájen nábor chlapců od pěti do třinácti let, kteří by měli zájem hrát na náš klub. Jde nám hlavně o to, aby byla pokryta družstva od přípravky až po starší žáky pro sezonu 2014/15. Věřím tomu, že se k nám vrátí i chlapci, kteří u nás již dříve působili a když začala přestavba areálu, tak zamířili do jiných oddílů na Královéhradecku. Jak jsem již řekl, nábor bude probíhat od 15. března každé úterý od 16 hodin v Orlické Kotlině. Bližší informace se případní zájemci dozví od manažera Petra Prošvice (tel.: 775 246 460, e-mail: petr.prosvic@seznam.cz)," řekl Pleskot.

Přijmou trenéry

Hradecká Slavia přijme do svých řad i nové trenéry s licencí a nebo také ty, kteří by si trenérské zkoušky časem udělali. Podle Pleskota by to pro ně byla určitá seberealizace a po příchodu ze zaměstnání by neseděli nečinně doma. Případní zájemci se mohou hlásit u Petra Prošvice nebo Josefa Pleskota (tel.: 725 325 637).

Tréninky gólmanů

V poslední době se na různých místech, a to nejen Královéhradeckého kraje, konají fotbalové školy. V Orlické Kotlině přicházejí s jinou nabídkou.

„Brankáři, kteří do svých mateřských klubů jezdí jen na zápasy a přes týden nemají možnost z různých důvodů kde trénovat, tak mohou přijít k nám na speciální brankářský trénink, který povedou exligový brankář Martin Tomek a Jiří Mašek. Ten první se uskuteční již v úterý 28. ledna od 18.30 na naší umělce. Věřím, že této mimořádné nabídky využije řada brankářů od žáků až po muže, aby nevyšli z tempa," uzavřel trenér slavistických fotbalistů Josef Pleskot.

Jan Skalička