Dařilo se superfavoritům soutěže. Hradecká Olympia lehoučce zvítězila na hřišti Černilova 4:0, když se jí povedl závěr prvního a začátek druhého poločasu.

Náročný týden si užili v Novém Bydžově. Ve středu sehráli předehrávku s Českou Skalicí (4:0) a v sobotu je čekal duel v Doudlebách, jenž se ukázal jako složitý. Ještě pět minut před koncem byl stav nerozhodný 1:1, hosté tlačili, ale trefit síť za zády doudlebského gólmana se jim nedařilo. Povedlo se to až letní posile z Libáně Pavlu Bányácskimu. Fotbalisty Nového Bydžova teď čeká opravdový svátek. Ve čtvrtek přivítají v druhém kole Poháru Českomoravského fotbalového svazu ligový Jablonec.

Spolu s Bydžovem je jediným dosud neporaženým celkem Nová Paka. Dobrou formu potvrdila také proti Broumovu (2:0). V duelu ofenzivních celků se očekávalo více branek, ale diváci byli nakonec rádi i za dvě. Druhá trefa v pořadí totiž padla až v nastaveném čase. Možná za to mohla i absence domácího špílmachra Kalendy, kterého do hry nepustilo zranění.

S obrovskou ostudou odjeli fotbalisté Kostelce nad Orlicí z trávníku České Skalice. Prohra 2:8 ani o ničem jiném nesvědčí. K zoufalému přístupu kosteleckých hráčů ještě jeden nezanedbatelný statistický údaj: v rozmezí mezi 29. až 51. minutou totiž celek koučovaný Lubošem Chlajnem inkasoval šest branek!

Pražádný důvod k radosti nemají ani v Přepychách. Po pěti kolech se krčí u dna tabulky s jediným uklohněným bodem. O víkendu už to vypadalo na zlepšení, v Rychnově mohli hráči Přepych myslet na bod, ale ten jim nakonec sebral domácí Kuhn.