Pozici lídra si stále udržují v Novém Bydžově. Nepoznamenal je ani debakl v 2. kole poháru ČMFS proti ligovému Jablonci (0:7). V neděli vstřelili Jičínu dvě branky už po půlhodině hry a v celkem v poklidu dokormidlovali k vítězství.
Překvapením první poloviny podzimní části jsou výsledky Rychnova nad Kněžnou. Po sedmi kolech je tým na druhém místě tabulky, pouze o bod za Bydžovem. Svoji výtečnou formu prokázali svěřenci Martina Hodovala i v uplynulém týdnu. Během pěti dnů sehráli dva složité zápasy na hřišti ambiciózních celků Černilova a Broumova. A oba vyhráli! Zejména víkendové tři body z horké broumovské půdy jsou nesmírně cenné. V Rychnově tak doufají po poutavém vstupu do sezony v lepší zítřky. Minulý rok by zde neradi opakovali.
Senzace kola se zrodila v Kostelci nad Orlicí. Domácí celek po dvou těžkých debaklech (2:8 s Českou Skalicí, 2:6 s Doudlebami) přivítal silně favorizovanou hradeckou Olympii. A na trávníku se děly věci! Po patnácti minutách vedli Kostelečtí 2:0 po trefách výtečného Aleše Chocholy, jenže do poločasu bylo srovnáno. V druhém dějství se z Chocholy stal hrdina definitivně. Svým třetím gólem v utkání zajistil Kostelci premiérové vítězství.
Toho se dočkali také v Přepychách. Ale že je to stálo nervů! Jejich soupeř, rezerva Náchoda, se totiž těšně před poločasem dostal do vedení a už to vypadalo na další smutný den pro Přepychy. Jenže závěrečná pětiminutovka obrátila vše naruby. V 85. minutě vyrovnal Sršeň a o další tři minuty rozhodl z penalty Placák.