Po osmi kolech je na špici Nový Bydžov, který se po mátožném rozjezdu probral a v posledních kolech koncertuje. Blyštivou fazonu superfavorita soutěže na vlastní kůži pocítili v Černilově. Po třiceti minutách nebylo o co hrát, Bydžovští vedli 3:0 a v druhém poločase dorovnali výsledek na půltucet branek. Lídr přeboru zůstává jediným neporaženým celkem v soutěži.
Překvapivě na druhém místě tabulky je mužstvo Rychnova nad Kněžnou. O víkendu rozebrali do posledního šroubečku nováčka z Červeného Kostelce. Vynikající den mělo útočné duo Zimmer – Rychtera. Na výhře 6:2 se oba hráči podíleli dvěma góly. Rychnov se po osmi dějstvích drží jeden bod za Novým Bydžovem.
Čtyřbodovou ztrátu na čelo tabulky má další z aspirantů na postup do divize – Olympia Hradec. Slabé výkony a zejména prohra v Kostelci nad Orlicí (2:3) stála hlavu trenéra Jaroslava Dočkala. Jeho místo zaujal minulý týden staronový kouč Zbyněk Dujsík. První zápas na střídačce Olympie mu vyšel na jedničku. Odpor Milíčevsi zlomili jeho svěřenci po půlhodině hry, kdy vedli již 3:0. „Vyhráli jsme zaslouženě. V prvním poločase se nám dařila kombinace a úspěšní jsme byli i střelecky,“ radoval se po utkání Dujsík. Už v příštím kole čeká Olympii test z nejtěžších. Zajíždí na hřiště nesmiřitelného rivala z Nového Bydžova.
Slušně si vedou nováčci. Jičín je dokonce se třinácti body pátý, Červený Kostelec vydřel o tři bodíky méně, což stačí na osmou příčku. Zlepšit se však bude muset na cizích hřištích, kde zatím silně tápe. Nic na to nezměnil ani duel v Kostelci nad Orlicí…