Obzvláště po posledním kole, v němž svěřenci Zbyňka Houšky na domácím hřišti porazili hradeckou Olympii (3:1), tedy dalšího z potenciálních kandidátů na postup do divize. Novobydžovský celek disponuje obrovskou silou nejen v kvalitě hráčského kádru, ale i mentální. Brzké vedení soupeře s jeho psychikou nijak nezacloumalo. Po gólové rybičce Blažeje přišla bleskurychlá odpověď a ve druhé půli již na trávníku existovalo jen jedno mužstvo. Olympia tak na svého konkurenta ztrácí už sedm bodů a navíc se i v dalších zápasech bude muset obejít bez zraněného kapitána Jiřího Dujsíka, nepostradatelného článku obrany.
Černý kůň soutěže z Rychnova tentokrát po sérii šesti výher klopýtl v České Skalici. Blízko vítězství proti favorizované Nové Pace byla Libáň, remízu zachránil hostům až v 90. minutě přesný zásah Kuchty. K parádním výkonům se rozehráli fotbalisté Kostelce nad Orlicí. Po katastrofálním začátku získali z posledních tří utkání plný počet bodů a tabulkou si to razantně míří vzhůru. Zaujalo také karetní „show“ v Přepychách, kde sudí Vítek napomenul osm hráčů a jičínského Michálka poslal dokonce pod sprchy.
Zajímavá srovnání nabízejí návštěvy na jednotlivých stadionech. Doslova tristní je průměr v Černilově, činí totiž pouhých 83 diváků na zápas. To v Červeném Kostelci si mohou mnout ruce. Nováček v domácím prostředí předvádí atraktivní fotbal, z pěti utkání čtyři vyhrál a třeba v neděli sledovalo jeho triumf nad náchodským béčkem 450 vesměs spokojených příznivců.