Osm víkendových duelů bylo ve znamení hattricků. Čtyřem hráčům se podařilo vstřelit tři branky. Unikátní kousek se v tomto směru podařil červenokosteleckému střelci Petru Liškovi, jenž na hřišti Černilova nasázel hattrick během sedmi minut!
Kdo byl ještě stejně úspěšný?
Náchodský Daniel Zinke dovedl „hraničářskou“ rezervu k důležitému vítězství nad Novou Pakou, doudlebský Radek Schod vystřílel výhru 3:0 nad Libání. Čtvrtý třígólovým střelcem byl Michal Blažej z Nového Bydžova, jenž svému týmu výrazně pomohl k pokoření Lhoty pod Libčany. Pro bývalého druholigového fotbalistu to byl již třetí takto úspěšný zápas v sezoně. Navíc suverénně vede s patnácti brankami tabulku kanonýrů, druhý Liška na něho ztrácí pět gólů. „Očekávají se ode mne branky, proto jsem rád, že se mi daří. Kdybych měl na konci soutěže na kontě čtyřicet branek, bylo by to hezké,“ usmívá se kanonýr a jedním dechem dodává: „Prioritou je však především postup do divize.“

Co dvanácté kolo prozradilo? Že hradecká Olympia s největší pravděpodobností hraničící téměř s jistotou ztratila už na podzim šance na postup do divize. Jeden z velkých favoritů stále nedokáže vybřednout z výsledkové mizérie a na lídra z Nového Bydžova se dívá již se třináctibodovým odstupem. V nedělním dopoledni nestačil v domácím prostředí na Broumov (0:1). Olympia tak v Kuklenách darovala soupeři všechny body už podruhé v řadě.

Za uši by měli dostat v Černilově. Domácí porážka 0:6 s nováčkem z Červeného Kostelce je velkou ostudou. Tým kouče Ernesta Seiferta totálně nezvládl úvod zápasu, ve 14, minutě prohrával již 0:4.